Комітет ООН з прав людини завалив Росію “кримськими” питаннями

Дата: 17 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Комітет ООН з прав людини на засіданні у Женеві поставив Росії ряд питань щодо порушення прав людини у анексованому Криму.

Як повідомила голова правління Центру інформації про права людини Тетяна Печончик, незважаючи на те, що ООН визнає Крим автономною республікою в складі України, частина питань комітету була пов’язана з ситуацією з правами людини на півострові, оскільки Росія де факто здійснює контроль над цією територією.

Комітет ООН з прав людини цікавився затриманнями учасників протестів річної давності “проти можливої ​​анексії Криму”. Інші питання були присвячені проблемі дискримінації кримських татар та забороні в’їзду до Криму представникам кримськотатарського народу, серед яких – Мустафа Джемілєв, Рефат Чубаров і Ісмет Юксель.

Йшлося і про переслідування ЗМІ в Криму, зокрема єдиного кримськотатарського телеканалу АТР, який звинувачують в екстремізмі, і закриття ТРК “Чорноморська”, а також насильницькі дії з боку “кримської самооборони”, яка причетна до викрадень активістів, незаконних арештів, нападів на журналістів, захоплень власності.

Крім того, членів Комітету ООН з прав людини цікавив блок питань, пов’язаних із громадянством: чому термін відмови від російського громадянства в Криму був таким коротким, які наслідки для кримчан має відмова від російського громадянства і що робити з тими, хто фізично не міг приїхати в Крим і відмовитися від російського громадянства.

Окремі питання до російської делегації були присвячені проблемі скорочення кількості вчителів української мови, закриття українських шкіл у Криму та зникнення україномовних передач з кримського телеефіру, а також способам, якими РФ має намір забезпечувати культурні права україномовної меншини в Криму.

Членів комітету також цікавило питання перешкоджання з боку влади роботі правозахисників і журналістів у Криму та у зв’язку з конфліктом в Україні.

Сесія Комітету ООН з прав людини проходить з 16 березня по 2 квітня. До російської делегації увійшли 25 представників різних відомств, включно з головою делегації, заступником міністра юстиції Георгієм Матюшкіним (представляє РФ і в Європейському суді з прав людини).

На сесії російські чиновники повинні відповісти на питання про виконання Росією Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, прийнятого Генасамблеєю ООН в 1966 році. Питання від комітету були представлені РФ в серпні 2014 року, відповіді уряду підготовано в грудні.

Останній раз делегація РФ звітувала перед Комітетом з прав людини ООН у 2009 році. 

Нагадаємо, коаліція з 8 українських громадських організацій підготувала альтернативний звіт щодо ситуації з правами людини в Криму, який був поданий для розгляду комітету ООН.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: