Комітет ООН занепокоєний обмеженнями свобод у Росії

Дата: 08 Квітня 2015
A+ A- Підписатися

Комітет ООН закликав Росію припинити переслідування активістів та правозахисників, боротися з расизмом і розслідувати вбивство опозиціонера Бориса Нємцова.

Як повідомляє Міжнародна федерація з прав людини (FIDH), у висновку, ухваленому за результатами 113-ї сесії, Комітет з прав людини ООН висловив занепокоєння у зв’язку з обмеженням політичних і громадянських свобод в Росії. Комітет зазначив, що так званий закон “про іноземних агентів” негативно позначається на свободі слова, зібрань і асоціацій. Також були висловлені побоювання у зв’язку з законопроектом про “небажані” іноземні організації, який може перешкоджати діяльності правозахисних організацій.

Комітет зазначив, що нові закони, прийняті в Росії, сприяють дискримінації, поширенню мови ворожнечі і зростанню насильства щодо представників ЛГБТ-спільноти. Комітет закликав Росію докладати більше зусиль у боротьбі з расизмом, ксенофобією, ісламофобією і антисемітизмом, зокрема в заявах політиків і в ЗМІ.

Відзначено, що велика кількість злочинів щодо адвокатів, журналістів, правозахисників і опозиційних політиків досі не розкриті, в тому числі вбивство правозахисниці Наталії Естемірової. Комітет закликав провести неупереджене розслідування вбивства опозиційного політика Бориса Нємцова.

Комітет ООН відзначив відповідальність Росії за порушення прав людини в самопроголошених “ДНР” та “ЛНР”, виходячи з того, що “вплив Росії на ці організації та їх лідерів таке, що його можна прирівняти до повноцінного контролю за їх діяльністю“.

FIDH і антидискримінаційний центр “Меморіал” підтримують рекомендації Комітету і закликають Росію припинити переслідування активістів і правозахисників, дотримуватися міжнародних зобов’язань в рамках Міжнародного пакту про громадянські і політичні права ООН, реалізувати рекомендації Комітету.

Нагадаємо, 17 березня Комітет ООН з прав людини на засіданні у Женеві поставив Росії ряд питань щодо порушення прав людини у анексованому Криму, зокрема щодо затримань учасників протестів, дискримінації кримських татар, переслідування ЗМІ та насильницьких дій “кримської самооборони”. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: