Комісія з обрання голови Держбюро розслідувань досі працює з порушеннями – депутат Наєм

Дата: 09 Грудня 2016
A+ A- Підписатися

Двоє з дев’яти членів конкурсної комісії, яка повинна обрати голову Державного бюро розслідувань та його заступників, досі не надали інформацію про свою освіту.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав депутат від БПП Мустафа Найєм.

Він нагадав, що членами цієї комісії можуть бути лише люди з вищою юридичною освітою.

“За інформацією громадськості, двоє членів Конкурсної комісії досі не підтвердили наявність у них якої-небудь вищої освіти. Крім того, що це якась дикість – конкурс відкритий, і ця інформація явно не може бути таємницею, це до того ж ставить під загрозу результати роботи комісії. Оскільки під питання ставиться легітимність прийнятих комісією рішень”, – написав він.

“І, оскільки на даний момент ми не отримали жодного підтвердження про наявність у вищевказаних членів комісії вищої освіти, ми змушені вдатися до більш радикальних заходів, про які я напишу трохи пізніше”, – додав депутат.

Раніше Найєм повідомив, що всі фаворити конкурсу тісно пов’язані з президентом. Крім того, у конкурсній комісії немає жодного представника громадськості.

Нагадаємо, 10 листопада експерти Реанімаційного пакету реформ також заявляли про порушення законодавства у роботі конкурсної комісії з відбору керівництва Державного бюро розслідувань.

Зокрема, згідно частини 3 статті 11 закону “Про Державне бюро розслідувань”, членами конкурсної комісії можуть бути особи, які мають вищу юридичну освіту. Однак двоє членів комісії: Владислав Бухарєв (народний депутат, делегований Верховною Радою) та Іван Стойко (радник голови МВС, делегований Кабміном) не змогли підтвердити наявності у них такої освіти.

Участь зазначених членів конкурсної комісії у проведенні співбесід та подальшому прийнятті рішень ставитиме під сумнів легітимність усього процесу призначення керівництва ДБР.

Також, конкурсна комісія не лише вирішила взагалі не допускати представників громадськості для незалежного спостереження за проведенням конкурсу, а й на своєму засіданні 7 листопада відмовилась оприлюднювати результати тестування кандидатів на загальні здібності.

З огляду на це, Реанімаційний пакет реформ закликав Верховну Раду та Кабінет міністрів – невідкладно замінити у складі конкурсної комісії делегованих ними осіб, які не відповідають визначеним законодавством критеріям.

ДБР має розслідувати злочини, вчинені високопосадовцями та працівниками правоохоронних органів (окрім злочинів, підслідних Національному антикорупційному бюро України).

Експерти розцінюють ДБР як вкрай важливий орган. Вони вказують, що в Україні відсутній механізм ефективного розслідування катувань, адже скарги на працівника поліції часто розслідуються за дорученням прокуратури поліцейським з того самого райвідділку.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter