“Коли ми там, ми абсолютно безправні, як раби”: парамедикиня “Тайра” розповіла про полон

Дата: 20 Червня 2022
A+ A- Підписатися

Українська парамедикиня Юлія Паєвська – “Тайра” – розповіла, що умови утримання в російському полоні нагадували концтабір. 

Про це вона написала у своєму фейсбуку.

Фото з фейсбуку Паєвської

“Знову і знову хочу подякувати за обмін, що був, безперечно, чудом Господнім, і усім причетним до цього дива. Більше за все мені боляче за долю хлопців і дівчат, що сидять в застінках ворога. Коли ти там, здається, що надії немає, і Україна уже не існує як держава”, – написала Паєвська.

Вона додала, що наразі необхідно добитись, щоб усі полонені були захищені Міжнародною конвенцією з прав людини:
 
“Бо коли ми там, ми абсолютно безправні, як раби. Жодних передач нам не дають, жодної інформації про сім’ю ми не маємо, лікарська допомога недоступна. Умови утримання нагадують концтабір, і я би не дуже здивувалась, опинившись одного разу в газенвагені. І я не жартую, на жаль. І це тільки малий відсоток того, що відбувається в кам’яних мішках за лінією зіткнення. Ця тема болюча і гостра”. 
 
“Тайра” зазначила, що всі полонені мають бути звільнені, а також необхідно розробити систему контролю та алгоритм обміну. 
 
“Наразі я в безпечному місці під наглядом найкращих лікарів”, – підсумувала вона.
 
Нагадаємо, що про взяття в полон Юлії Паєвської, волонтерки, парамедикині, командира медбатальйону “Янголи Тайри”, Народного героя України стало відомо 16 березня. 17 червня “Тайру” звільнили з полону. 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter