Колишній міліціонер відсудив в Європейському суді понад 5 тисяч євро

Дата: 15 Квітня 2015
A+ A- Підписатися

Суд визнав, що тривалість тримання під вартою та затягування розслідування порушили права колишнього міліціонера.

Як повідомляє офіційний сайт Української Гельсінської спілки з прав людини, колишній міліціонер В’ячеслав Баришевський 2 роки просидів у СІЗО, очікуючи на судовий розгляд. Вітчизняні судді не поспішали розглядати його справу, звільнити його з під варти теж не вважали необхідним.

Протягом цього часу йому продовжували термін арешту, іноді навіть не обтяжуючи себе викладенням аргументів, чому це необхідно. Справу тричі відправляли на дорозслідування.

Такі дії державних органів стали підставою для звернення до Європейського Суду, який визнав, що тривалість тримання під вартою Баришевського та затягування розслідування щодо нього є порушенням права на свободу та особисту недоторканість та порушенням права на справедливий суд.

Помилка українських суддів та правоохоронних органів обійшлася державі в суму понад 5 тисяч євро.

Справа була підтримана Фондом стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини.

Нагадаємо, раніше УГСПЛ повідомляла, що незряча жінка виграла суд у забудовника, який обманом хотів продати їй недобудовану квартиру. Апеляційний суд визнав договір недійсним – було визнано, що підпис незрячої людини на документі не може бути достатнім доказом її усвідомленого волевиявлення.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: