Коцабі продовжили арешт на два місяці

Дата: 07 Квітня 2015
A+ A- Підписатися

Івано-франківському журналісту Руслану Коцабі, якого звинувачують у державній зраді, суд продовжив арешт ще на 60 діб, до 6 червня. 

Як повідомляє “Радіо Свобода“, в Івано-Франківському міському суді, де розпочалося підготовче засідання у кримінальній справі проти Руслана Коцаби, журналіст зробив заяву, що не визнає своєї вини, а суд над собою назвав “судилищем”.

Захищати журналіста, що закликав бойкотувати мобілізацію, буде адвокат Тетяна Монтян. Суд відхилив клопотання про знаття арешту і повернення коштів, які вилучені під час обшуку в його будинку. Рішення було мотивоване тим, що це речові докази у справі.

Суд призначив п’ять судових засідань у справі Коцаби, перше з яких відбудеться 16 квітня. Засідання проходитимуть у відкритому режимі.

Нагадаємо, 8 лютого журналіста заарештували на 60 діб за висловлювання проти мобілізації та звинуватили у державній зраді і перешкоджанні діяльності Збройних сил України.

Незалежна медіа-профспілка заявила, що докази провини журналіста Руслана Коцаби, що звинувачується у державні зраді за критику мобілізації, є недостатніми.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська вважає, що таке обмеження свободи, як у справі Коцаби, є неприпустимим у демократичному суспільстві.

Правозахисник, співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров зазначив, що дії журналіста заслуговують морального осуду, але не кримінального переслідування. На думку правозахисника, у разі звернення журналіста до Європейського суду Україна програє справу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: