Князєв розповів Зеленському про розслідування справ Шеремета та Гонгадзе

Дата: 23 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з головою Національної поліції Сергієм Князєвим, під час якої очільник відомства розповів про поточний стан розслідувань резонансних убивств журналістів Геогрія Гонгадзе та Павла Шеремета. 

Про це повідомляє “Українська правда”. 

Під час брифінгу, на якому озвучили публічний звіт щодо розслідування, Князєв запевнив, що поліція має низку перспективних напрямів щодо розкриття вбивства Павла Шеремета. Правоохоронці розглядають такі версії: професійна діяльність журналіста в Україні та за кордоном, дестабілізація соціально-політичної ситуації в Україні, побутові та міжособистісні конфліктні ситуації, а також помилка в об’єкті злочину з огляду на те, що автомобіль, у який підклали вибухівку, належить і використовувався співмешканкою загиблого.

Також слідчі розглядають версію причетності до вбивства російських спецслужб. За час розслідування правоохоронці опитали 3,5 тисячі людей, виконали 26 комплексних експертиз, отримали інформацію щодо 44 тисяч номерів та провели 146 слідчих дій.

На запитання журналістки, чи немає в поліції конфлікту інтересів у справі Шеремета, адже напередодні вбивства Павло Шеремет зустрічався з Андрієм Білецьким і Сергієм Коротких, а останній нібито працював і працює в МВС, Князєв відповів: “Це не працівники Національної поліції…”

“Щодо мене конфлікту інтересів не було. Щодо того, кого ми підозрюємо і щодо кого ми працюємо, – це тема не для обговорення” – додав голова Нацполіції.  

Після цього Князєв за закритими дверима доповів Зеленському про перебіг справи. Почувши цю інформацію, президент заявив, що у справі вбивства Шеремета буде результат, але лише після того, як призначать нового генерального прокурора. 

“Ми з вами розуміємо, що це справи прокуратури. Тому я хотів би, щоб ми подякували слідчим, які цим займалися. Повірте, коли буде результат, ви побачите багато деталей – побачите все те, що я бачив, і зрозумієте, що дійсно багато чого зроблено для результативності”, – сказав Зеленський. 

Щодо розслідування вбивства журналіста Георгія Гонгадзе, то Зеленський сказав ось що: 

“У нас дуже багато справ [щодо] вбивств людей, громадських діячів, журналістів, зникнення людей – і всіма цими справами ми повинні займатися. Ми чекаємо… Нам, ви ж розумієте, потрібен новий генпрокурор. Я нічого не можу сказати – мені немає що вам сказати. Я навіть сьогодні хотів його тут зустріти”.

Також Зеленський відреагував на інформацію про відпустку очільника ГПУ Юрія Луценка, в яку він пішов одразу після парламентських виборів. 

“Відпустка так відпустка – немає питань. Але всі ці питання наша команда буде [вирішувати]. Ми не маємо права впливати на правоохоронні органи, але ми хочемо це зробити. І все, що я можу за законодавством, я буду робити”, – сказав президент.

Як відомо, на третю річницю вбивства журналіста Павла Шеремета його колеги виступили із заявою, де вимагали звільнення міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, голови Нацполіції Сергія Князєва та генпрокурора Юрія Луценка через нерозкриття резонансної справи. 

На початку червня президент Володимир Зеленський особисто вніс подання про звільнення генерального прокурора Юрія Луценка. У команді очільника держави розповіли, що обґрунтуванням для звільнення в них стали відсутність юридичної освіти та досвіду в Луценка. 

Луценко сам заявляв, що планує піти у відставку, але тільки після проведення парламентських виборів. Активісти неодноразово критикували його на посаді очільника ГПУ, а нещодавно навіть вимагали занесення його та голови МВС Арсена Авакова до міжнародних санкційних списків. 

Лише за цей рік Луценко відзначився низкою резонансних заяв щодо розслідування розстрілів активістів на Євромайдані, вбивства херсонської активістки Катерини Гандзюк та інших тем, пов’язаних, зокрема, зі свободою слова. Так, наприклад, він вважає, що встановити винуватців убивства Гандзюк заважає недосконале законодавство

На початку лютого Луценко заявив про завершення досудового слідства у справі розстрілів на Майдані, проте згодом його колеги з ГПУ почали заперечувати це. Також очільник ГПУ називав звичайним “проханням” вимогу відомства надати доступ до внутрішніх документів редакції “Нового времени”, яке експерти та міжнародні партнери назвали тиском. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter