Кількість скарг на дії українських суддів перевищила 9 тисяч – голова ВРЮ

Дата: 25 Березня 2016
A+ A- Підписатися

Вища рада юстиції (ВРЮ) отримала понад 9 тисяч скарг на дії суддів.

Скарги почали опрацьовувати у червні 2015 року, коли ВРЮ запрацювала у своєму нинішньому складі, передає “Радіо Свобода” із посиланням на голову ВРЮ Ігора Бенедисюка.

“У провадженні Вищої ради юстиції є близько 9 тисяч скарг на дії суддів. З усієї кількості скарг нами опрацьовано близько половини і приблизно 2 тисячі скарг визнані прийнятними і над ними нині працюють наші фахівці. З червня минулого року ухвалене рішення про звільнення за дискредитуючих обставин близько 330 суддів”, – зазначив Бенедисюк.

За його словами, більшість звільнень стосується порушення присяги суддів України, зокрема суддів з Криму, Донецька і Луганська, які залишилися працювати з окупаційною владою.

Вища рада юстиції розпочала свою діяльність у складі, який сформований 9 червня 2015 року відповідно до закону України “Про забезпечення права на справедливий суд”. Роботу попереднього складу ради припинено у квітні 2014 року.

25 березня у Києві керівники Вищої ради юстиції, Ради суддів і Вищої кваліфікаційної комісії суддів України повідомили про рішення координувати свої дії для того, щоб прискорити процес люстрації судової гілки влади. Експерти цих організацій беруть участь у процесі первинного кваліфікаційного оцінювання суддів, який почався 17 лютого 2016 року.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: