Кількість неправдивих новин про Україну на окупованому Донбасу зросла вдвічі – дослідження

Дата: 24 Травня 2019
A+ A- Підписатися

За два роки кількість фейків та дезінформації про Україну в онлайн-ЗМІ так званих “Л/ДНР” збільшилася майже вдвічі.

Такі дані дослідження, яке провів Інститут масової інформації у квітні поточного року. 

Експерти проаналізували майже 900 матеріалів на сайтах, що працюють на окупованих територіях Донбасу. Виявилось, що більшість повідомлень із зони військових дій, які доходили до людей у так званих “Л/ДНР”, суперечили зведенням штабу Операції об’єднаних сил. Також місцеві медіа дезінформували своїх читачів щодо питань мовного закону, який нещодавно ухвалила Верховна Рада, новообраного президента Володимира Зеленського та помісної церкви. 

“ЗМІ так званих “Л/ДНР” найбільше уваги у своєму порядку денному приділяють владі України. 20% усієї кількості матеріалів стосувалися саме цієї теми. Половина цих матеріалів мала негативну тональність – 49%. Ще 45% матеріалів були нейтральними, і лише 6% матеріалів мали позитивну тональність. Усі позитивні матеріали висвітлювали передвиборчу кампанію Володимира Зеленського”, – зазначають експерти. 

Водночас дослідження ІМІ показало зниження рівня мови ворожнечі стосовно України в ЗМІ окупованого Донбасу з 11%, зафіксованих у 2017 році, до 5%.

“Передусім мова ворожнечі стосувалась українських військових, яких у ЗМІ т.зв. “Л/ДНР” називають “карателями”, “нацистами”, “садистами”, – зазначають монітори.

Як відомо, на непідконтрольних Україні територіях Донбасу бойовики активно блокують українські сайти. Найбільше це роблять у так званій “ЛНР”. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: