Кількість біженців у світі досягла рекордної цифри у 65,3 мільйона — звіт ООН

Дата: 27 Червня 2016
A+ A- Підписатися

Кількість біженців у світі уперше в історії перетнула позначку в 60 мільйонів і зараз становить 65,3 мільйона людей.

Про це свідчать дані звіту Управління ООН у справах біженців (UNHCR) за 2015 рік, оприлюдненого 20 червня, передає DW.

Зазначається, що криваві конфлікти та жорстокі переслідування у низці країн вигнали зі своїх домівок більше дітей, жінок і чоловіків, ніж будь-коли до цього: це зачепило кожного 113-го жителя планети. Аналогічний звіт річної давності свідчив про 59,5 мільйона біженців у світі.

“Загалом всесвітня кількість людей, які є біженцями, є приблизно ж такою, як кількість жителів Великобританії, Франції або Італії“, – зазначається у звіті, який цитує агенція dpa.

За даними ООН, 21,3 мільйона біженців наприкінці 2015 року перебували у інших країнах, 40,8 мільйона були внутрішньо переміщеними особами, а ще 3,2 мільйона людей очікували у зарубіжних країнах на рішення щодо надання притулку.

За статистикою, близько половини біженців молодші 18 років. Особливо UNHCR непокоїть велика кількість дітей, які переміщуються самостійно або ж розділені з батьками – понад 98 тисяч заяв на надання притулку надійшли від дітей без супроводу.

Також зазначається, що на маршрутах біженців постає дедалі більше загроз.

“Жахаюча кількість людей втратила свої життя на морі, сухопутні шляхи дедалі частіше блокуються через закриття кордонів, а в деяких країнах роздмухуються політичні настрої проти надання притулку”, – наголосив Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді.

Найбільша кількість заяв про надання притулку загалом надійшла до Німеччини – 441 900, на другому місці перебувають США – 172 700 заяв. Також велика кількість заяв надійшла до Швеції (156 000) та Росії (152 500). Найбільшою на сьогодні приймаючою країною для біженців, як і раніше, є Туреччина – там зараз перебуває 2,5 мільйона біженців.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: