Київський суд постановив виплатити луганчанам пенсії і допомогу

Дата: 13 Лютого 2015
A+ A- Підписатися

Київський суд частково задовольнив вимоги луганських жителів з незахищених категорій населення – тепер Україна зобов’язана почати виплачувати їм пенсії і допомогу, включно з тією частиною, яку не було виплачено з липня 2014 року.

Про це повідомляє прес-служба Луганської міськради.

11 лютого окружний адміністративний суд Києва ухвалив постанову за позовом соціально незахищеної категорії мешканців Луганська, інтереси яких представляє Інститут правової політики та соціального захисту.

Позов було спрямовано до Кабміну за участю третіх осіб (Мінсоцполітики, Мінфіну, Пенсійного фонду) про скасування та визнання протиправним постанови Кабінету міністрів України від 7.11.14 р №595 про замороження виплат пенсій та соціальних доплат громадянам, котрі не переїхали із зони АТО.

Суд частково задовольнив позов по даній справі № 826/18826/14 і скасував пункт 2 Тимчасового порядку фінансування Донецької та Луганської області, затвердженого зазначеною постановою КМУ. Це означає, що після вступу рішення суду в законну силу всі пенсіонери, діти-сироти, мами-одиначки, учасники ВВВ та ЧАЕС, діти-інваліди та інші соціально незахищені категорії громадян, почнуть отримувати свої виплати. Також держава зобов’язана виплатити їм усі кошти, не отримані з липня 2014 року.

Нагадаємо, вчора після зустрічі у Мінську з врегулювання конфлікту на сході України президент Петро Порошенко заявив, що соцвиплати в окремих районах Донбасу будуть відновлені після стабілізації політичної ситуації.

Соціальні виплати мають бути відновлені, але після стабілізації політичної ситуації, проведення виборів і відновлення державного суверенітету України на окупованих територіях“, – сказав він.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter