У Києві поліція продовжує затримувати розповсюджувачів газети з карикатурами на чинних політиків

Дата: 19 Липня 2019
A+ A- Підписатися

У Києві поліція продовжує затримувати розповсюджувачів газети”Великий Київ”, який на першій шпальті друкує карикатури на політиків. Так, станом на 19 липня тираж газети “Великий Київ” вилучили вже у п’ятьох розповсюджувачів, при цьому на двох з них склали адмінпротоколи.

Про це Центру прав людини ZMINA повідомив головний редактор видання “Великий Київ” Віталій Усенко.

За його словами, наразі у поліції кажуть, що на вилучення тиражу є завдання “зверху”.

“Сьогодні мені в очі старший сержант поліції метрополітену Бордусь Микола сказав: “У нас уже три дні є розпорядження затримувати газету “Великий Київ”. На основі цього я написав заяву про перешкоджання журналістській діяльності”, –  додав Усенко.

В останньому примірнику газети, яку вилучили в розповсюджувачів, на першій сторінці був колаж з антигероями фільму “Кавказька полонянка”, де їхні лиця замінені на чинних високопосадовців з підписом: “Операція “Люстрація” або інші пригоди дуріка”.

Як відомо, 17 липня поліція Києва склала адмінпротокол на розповсюджувача “ВК” з карикатурою на президента Володимира Зеленського в казані з підписом “Баканов! Я насчет этого черта”, де була обіграна ситуація в Борисполі, коли Зеленський вигнав з наради секретаря міської ради Ярослава Годунка.

В повідомленні поліції йшлося про затримання чоловіка з політичною антирекламою, але не вказувалося конкретно, якою саме. Лише було опубліковано першу сторінку з карикатурою на Зеленського, а також цитування статті адмінпротоколу про обмеження щодо введення передвиборчої агітації.

Як уже уточнив у коментарі Центру прав людини ZMINA головред Усенко, в адмінпротоколі насправді йшлося про образи щодо трьох кандидатів.

“А саме розповсюджував завідомо недостовірні та наклепницькі відомості про суб’єкт передвиборчого процесу партію “Слуга народу” і про кандидатів в депутати В.Петрова, В.Убірії, С.Лещенка чим порушив ст.74 ч.10 ЗУ “Про вибори народних депутатів. Це  дослівна цитата з протоколу.

А викликав поліцію до цього пенсіонера кандидат Юрій Дідовець, про якого також було написано в газеті, але його в протокол чомусь не включили. Утім, сьогоднішнє затримання вже зовсім іншого характеру, мова вже йшла не про чиюсь заяву-скаргу, а про чиєсь розпорядження зверху”, – уточнює Усенко, який не розуміє, чому претензії були висловлені саме розповсюджувачу, а не видавцю. 

Усенко переконує, що не вважає написане в газеті порушенням закону, оскільки там немає антиагітації. А саме – заклику голосувати проти когось. Так само не вважає, що написане в газеті є домислом чи вигадкою.   

З електронною версією примірників, за які виписані адмінпротоколи, можна ознайомитися тут і тут.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: