Київ зобов’язаний запропонувати ПАРЄ спостерігати за виборами – президентка асамблеї

Дата: 03 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Президентка ПАРЄ Ліліан Морі Паск’є висловила жаль з приводу рішення парламенту України відкликати своє запрошення до асамблеї спостерігати за достроковими парламентськими виборами, що мають відбутися 21 липня.

Про це повідомляє пресслужба асамблеї. 

Паск’є виступила зі спеціальною заявою, в якій нагадала спікеру Верховної Ради Андрію Парубію, що асамблея має тривалу практику співпраці з Україною щодо спостереження за виборами, яка триває з 1994 року. У документі президентка також зазначила, що ця співпраця дозволила “істотно поліпшити” законодавство України і виборчої практики.

“Я повинна підкреслити, що Україна, як член Ради Європи, перебуває під процедурою моніторингу асамблеї та має зобов’язання запропонувати асамблеї спостерігати за президентськими й парламентськими виборами”, – сказала Паск’є.

Наостанок очільниця асамблеї додала, що готова обговорити покращення відносин між організацією, українським парламентом та його делегацією в ПАРЄ.

Згодом стало відомо, що делегація ПАРЄ, яка перебувала у Києві 2-3 липня, для оцінювання передвиборчої ситуації достроково припинила свою роботу. До цього рішення делегація, як зазначили у пресслужбі асамблеї, зустрілась з лідерами та представниками ряду партій, що беруть участь у виборах, представникам громадянського суспільства та ЗМІ, групою спостереження за виборами ОБСЄ та дипломатами, що базуються в Києві.

Нагадаємо, що вчора, 3 червня, голова Верховної Ради Андрій Парубій скасував запрошення для ПАРЄ, яка мала здійснювати спостереження за достроковими парламентськими виборами в Україні. Такий крок став відповіддю на повернення російської делегації до асамблеї. У день, коли повернення російських депутатів стало можливим, на знак протесту українська делегація призупинила участь у роботі ПАРЄ, крім питань, пов’язаних з позбавленням повноважень російської делегації.

ДОВІДКА. Росію позбавили права голосу в Парламентській асамблеї Ради Європи у 2014 році після незаконної анексії Криму. На знак протесту проти цих санкцій Москва розпочала шантаж ПАРЄ, щоб повернути в ній своє право голосу. Два роки тому Російська Федерація перестала сплачувати свій внесок у Раду Європи, що спричинило фінансову кризу в організації.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: