Ніхто не хоче робити з Лук’янівського СІЗО готель чи музей, тож його ремонтуватимуть для в’язнів

Дата: 21 Лютого 2018
A+ A- Підписатися

Закрити Лук’янівське СІЗО у Києві і побудувати нове за межами столиці найближчим часом неможливо: для участі в інвестиційному конкурсі не зареєструвався жоден потенційний інвестор. Тому було вирішено провести серію поточних ремонтів наявних корпусів Лук’янівського СІЗО.

Про це заступник міністра юстиції Денис Чернишов повідомив сьогодні на брифінгу, передає кореспондентка Центру інформації про права людини. 

Навіть якщо б завтра почалось будівництво нового СІЗО, переміщення людей зайняло б мінімум 4 роки. Тому з огляду на необхідність покращення умов утримання та численні висновки щодо порушень прав людини Європейським комітетом з питань запобігання катувань ми починаємо серію поточних ремонтів у Лук’янівському СІЗО“, — розповів заступник міністра.

 

За словами Чернишова, на поточний ремонт необхідно від 3,5 до 5 мільйонів гривень, гроші будуть шукати в альтернативних джерелах.

Наші можливості обмежені, на жаль, нас не чує Мінфін, тому ми підключаємо міжнародних партнерів, громадські організації, правозахисників. Просимо всіх брати участь. Ми відкриті для будь-якої допомоги: якщо дадуть хто дошку, хто вікно, будемо приймати як благодійну допомогу“, — сказав Чернишов.

 

Почати ремонт вирішили з двоповерхової будівлі колишнього жіночого корпусу та лазні, які не використовують з 2014 року.

Загальна площа корпусу становить 750 м2.

За словами Чернишова, у відремонтованому корпусі зможуть знаходитися ще 110 людей у 25 камерах. На першому поверсі буде розташоване приймальне відділення, на другому – кабінети начальника, оперативних працівників, побутова кімната, кабінет лікаря.

Будемо максимально навантажувати виробничі потужності у наших колоніях по країні: ліжка, двері, решітки на вікнах ми буде виготовляти на своїх цехах“, — говорить заступник міністра.

Ми врахуємо норму площі 4 м2 на одну особу. Передбачено повноцінне природнє освітлення камер, оновлені інженерні мережі, утеплено фасад, тобто максимально враховані всі норми та правила“, — розповів Чернишов.

Нагадаємо, будівля Лук’янівського СІЗО – 1859 року. Програма приватно-державного партнерства була підготовлена у 2016 році, але пропозицій щодо участі від інвесторів не надходило.

Як розповідав Вадим Чернишов, що горизонт проекту (коли будівництво окупить себе) — 7 років. А інвестиції, які потрібно було вкладати у нову будівлю, –  від 50 млн доларів.

Наразі у Лук’янівському СІЗО утримуються 2500 людей, 60% з них – під слідством.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: