Канада не пускатиме до себе жителів Донбасу з російськими паспортами

Дата: 03 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Канада вживе заходів, щоб жителі окупованого Донбасу не могли використати російські паспорти для в’їзду до країни.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на заяву МЗС Канади, оприлюднену з нагоди відкриття конференції з підтримки реформ в Україні.

У заяві Канада вчергове засудила російську агресію проти України.

“Канада здійснює конкретні дії проти тривалої російської агресії в Україні та засуджує рішення Росії видавати російські паспорти українським громадянам на Донбасі. Канада вживе заходів, щоб гарантувати, що ці паспорти не можуть бути використані для поїздок до Канади”, – цитують документ журналісти. 

Як відомо, президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощене надання громадянства жителям окупованих районів Донецької і Луганської областей. Право на спрощене отримання громадянства відтепер мають люди, які постійно проживають на Донбасі. Для отримання російського паспорта влада РФ пропонує українцям з окупованих районів Донецької та Луганської областей подати відповідну заяву, копію документа, який підтверджує особу і місце проживання, свідоцтво про шлюб, а також свідоцтво про народження, якщо дитині просять надати громадянство РФ. 

Українські політики та міжнародні партнери одразу після оприлюднення указу наголосили, що такий крок Росії підриває мінські домовленості та фактично є провокацією з боку російської влади. Згодом у Кабміні розповіли, що можуть розглянути питання можливості позбавлення пенсії українців з тимчасово окупованих територій Донбасу, які отримали російські паспорти.

Центр прав людини ZMINA розповідав тоді, чому дискусії стосовно позбавлення українців громадянства, притягнення до кримінальної відповідальності, конфіскації майна, позбавлення соціальних виплат чи пенсії через отримання російських паспортів видаються дивними, а самі ідеї суперечать законам України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: