Каховську журналістку Жанну Кисельову вдруге викрали росіяни: прокуратура почала розслідування

Дата: 02 Липня 2024
A+ A- Підписатися

Жанну Кисельову вдруге викрали росіяни з власної квартири 27 червня 2024 року. Перший раз жінку близько місяця незаконно утримували у “підвалі” у 2022 році.

Про це повідомляє Каховська міська територіальна громада.

Жанна Кисельова. Фото: Національна спілка журналістів

За словами посадовців, росіяни продовжують політику свавільних викрадень цивільних громадян України на тимчасово окупованій території. Так, нещодавно російські військові знов забрали з власної оселі колишню журналістку “Каховської зорі” та членкиню Національної спілки журналістів України Жанну Кисельову.

“На даний час місцезнаходження Кисельової є невідомим”, – зазначають в громаді.

За фактом викрадення Кисельової Херсонська обласна прокуратура розпочала кримінальне провадження. 

“Розпочато розслідування у кримінальному провадженні за фактом порушення законів та звичаїв війни. Підставою реєстрації кримінального провадження стало повідомлення в медіа про те, що 27 червня окупанти вдруге викрали з власної квартири в тимчасово окупованій Каховці редакторку місцевої газети. На цей час інформація про її місцеперебування відсутня”, – зазначили у прокуратурі.

Там також додали, що за першим фактом її викрадення триває досудове розслідування.

Нагадаємо, перший раз росіяни викрали 54-річну журналістку 19 вересня 2022 року.

За інформацією НСЖУ, раніше Кисельова очолювала місцеве видання “Каховська зоря”, яке припинило свою роботу після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Також у спілці зазначили, що у журналістки були конфлікти з місцевою владою через небажання останньої “роздержавлювати комунальне видання”.

“Жанна Кисельова – принципова журналістка і редакторка…Чиновники тоді навіть намагалися в рейдерський спосіб присвоїти назву видання, реєструючи клон “Каховської зорі, – зазначив голова НСЖУ Сергій Томіленко.


Центр прав людини ZMINA разом з українськими та міжнародними партнерами документує насильницькі зникнення, затримання та викрадення цивільних осіб на тимчасово окупованих територіях. Якщо ваші рідні зникли або ви маєте побоювання, що їх могли викрасти, – напишіть, будь ласка, на нашу електронну адресу es@humanrights.org.ua. Наш представник зв’яжеться з вами. 

Отримана інформація за згодою заявника буде використана для звернень до національних та міжнародних слідчих органів, а також міжнародних організацій для внесення ними інформації до періодичних звітів, зокрема до Комітету ООН проти тортур, Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідувань подій в Україні, Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, Міжнародного кримінального суду тощо, для  документування та подальшого розслідування скоєних воєнних злочинів в Україні й притягнення винних до відповідальності.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter