Кабмін просить місцеві органи повернути школи з дистанційного навчання на очне

Дата: 12 Листопада 2021
A+ A- Підписатися

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що навчальні заклади повинні перейти на очну форму викладання після відсторонення невакцинованих співробітників.

Про це він сказав в ефірі ток-шоу “Право на владу” на “1+1”.

Фото: УНІАН

“Уряд наполягає на тому, що освіта у всіх навчальних закладах має бути очною. З понеділка невакциновані вчителі та викладачі відсторонені, тому це дозволяє вважати, що 100% колективів мають вакцинацію”, – сказав прем’єр.

За його словами, уряд звернувся до очільників місцевого самоврядування з проханням докласти зусиль, щоб усі навчальні заклади перейшли на очний режим роботи.

Карантинні обмеження через пандемію коронавірусу не мають впливати на забезпечення права дітей на якісну освіту.

Раніше, 11 листопада, про необхідність повернення дітей на навчання до шкіл заявила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у своєму телеграм-каналі.  

Омбудсманка зазначила, що одним з обмежувальних заходів є переведення закладів освіти на дистанційну форму роботи. Проте ці обмеження мають застосовуватися лише в разі недотримання рівня вакцинації вчителів та зростання рівня захворюваності учнів.

Вона навела дані Міністерства освіти і науки про те, що за дистанційною формою навчання наразі працюють 7,3 тис. шкіл (51% загальної кількості). Водночас вакцинація освітян в Україні відбувається доволі швидкими темпами (якщо в серпні не було щеплено й третину вчителів, то станом на 8 листопада майже 93% працівників отримали одну дозу вакцинації, а 76,2 % – дві дози). Рівень захворюваності дітей, за даними МОЗ, не перевищує 8% із загальної кількості інфікованих осіб.

Денісова заявила, що здійснений нею моніторинг засвідчує, що, незважаючи на дотримання всіх регламентованих обмежень і протиепідемічних заходів у закладах освіти, зокрема й відсоткового показника вакцинації, органи місцевої влади та органи місцевого самоврядування, а також безпосередньо заклади освіти самостійно ухвалюють рішення щодо додаткових канікул чи дистанційного навчання.

Уповноважена також зауважила, що існує низка чинників, які порушують право дітей на здобуття якісної освіти в режимі, коли освітній процес відбувається онлайн. Серед них відсутність належних умов для організації дистанційного навчання вдома, труднощі з одночасним доступом учнів до технічних засобів, у родинах, де виховуються кілька дітей шкільного віку, різний підхід учителів до викладання навчального матеріалу, низька якість інтернет-зв’язку, відсутність належного контролю батьків за навчанням дітей тощо.

Крім того, про порушення права дітей на освіту через повсюдне закриття шкіл зазначив директор Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я Ганс Клюге. Для подолання сплеску хвороби ВООЗ рекомендує не закривати школи, а дотримуватися протиепідемічних заходів у навчальних закладах.

“У зв’язку із зазначеним для забезпечення права дітей на здобуття якісної освіти звернулася до міністра охорони здоров’я та міністра освіти і науки щодо перегляду позиції стосовно переведення закладів освіти на дистанційну форму, зокрема вилучення їх з переліку установ, які підлягають закриттю, під час запровадження рівнів протиепідемічних заходів”, – заявила Денісова.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: