Юристи запустили мобільний додаток для безоплатної консультації

Дата: 30 Березня 2016
A+ A- Підписатися

Через мобільний додаток, який працює на смартфонах системи Android, можна отримати первинну юридичну допомогу.

Про це кореспонденту Центру інформації про права людини під час фестивалю DocudaysUA повідомила координаторка порталу “Правовий простір” Анна Мартинюк.

Автори додатку зауважують, що надати вторинну правову допомогу через додаток неможливо.

“Люди можуть через чат анонімно отримати з будь-яких правових питань первинну консультацію, тобто отримати пораду або юридичну підказку. Чат надає відповідь, яка скеровує на вирішення того чи іншого питання. Далі людина йде і вирішує проблему. Якщо питання складне, то потрібно ознайомлюватися з документами. Онлайн це зробити неможливо”, – каже Анна Мартинюк, додаючи, що в таких випадках юристи скеровують людей до найближчого Центру правової інформації та консультації, до партнерів з Української Гельсінської спілки з прав людини чи до місцевих центрів з надання безкоштовної вторинної правової допомоги.

За словами Володимира Орловського, юриста громадської організації Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір”, через додаток можна проконсультуватись з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 16.00. У неробочі години юристам краще поставити питання у розділі “Консультація юриста впродовж 24 години”. Відповідь з’явиться максимум за добу публічно. 

“Ми закликаємо людей ставити свої питання у будь-який час через веб-портал “Правовий простір”, – каже Анна Мартинюк.

Як повідомив раніше суддя Апеляційного суду Черкаської області Сергій Бондаренко, висновки Верховного суду мають долучались до відповідних статтей нормативно-правових актів, розміщених на сторінці Верховної Ради України. Це покращить правову визначеність в Україні і дозволить громадянам менше звертатись до суду. Він також висловився проти підвищення судового збору. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: