“Я вже готова”: тижнева підбірка сексистської реклами

Дата: 02 Травня 2018
A+ A- Підписатися

Ліга захисту прав жінок “Гармонія Рівних” опублікувала приклади сексистської реклами, яку її волонтери виявили протягом тижня в різних містах України. Рекламодавці використовують зображення жіночого тіла та натяків на сексуальні дії для просування не пов’язаних з цим товарів та послуг.

Фотографії з прикладами активістки виставили на офіційній сторінці організації у Facebook.

На світлинах зображені різні види зовнішньої реклами, які мають привертати увагу споживачів до закладів харчування, нерухомості тощо, а також веб-банер, який рекламує роботу з державними закупівлями.

 

У підбірці приклади з вулиць Києва, Харкова та Кривого Рогу.

Як повідомила у коментарі Центру інформації про права людини голова організації Олександра Голуб, усі факти дискримінаційної реклами в організацію відправляють звичайні люди.

“Всі фото нам відправляють люди, а вже потім ми готуємо скарги та звертаємося до Держпродспоживслужби, до офісу Уповноваженого та до Індустріального ґендерного комітету з реклами”, – розповідає вона.

Таким чином активісткам вдається припинити розповсюдження дискримінаційної реклами та притягнути до відповідальності винних. Проте, за словами Голуб, через недосконале законодавство рекламодавці отримують мінімальне покарання.  

“Останніми були Рівне, Житомир і Тернопіль, де заборонили розповсюдження дискримінаційної реклами магазину хутра. В Україні законодавство побудоване таким чином, що штрафи, які призначають, незначні і складають близько 1000 гривень, а сам процес досить тривалий, адже це (розгляд скарги – ред.) не перевірка, а специфічне провадження, яке може тривати більше місяця”, – підкреслює правозахисниця.

Докладніше про те, як поскаржитись на сексистську рекламу, читайте в інструкції на нашому сайті.

Нагадаємо, що за маркетинговим стандартом “Недискримінаційна реклама за ознакою статі”, реклама не може описувати жінку або чоловіка як прикрасу чи сексуальний об’єкт, не повинна включати натяки на статеві стосунки та сексуальність людей, якщо вони нічим не пов’язані з рекламованим продуктом.

Порушення посилюється, якщо сексуальність людини зображена чи описана принизливо, зневажливо, наклепницьким чином (для людської гідності) через мову, позування, вербальні або невербальні натяки тощо. Також цей стандарт вважає дискримінаційною ту рекламну продукцію, яка стверджує або натякає, що роль однієї статі в соціальному, економічному й культурному житті нижча за роль іншої.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: