Євросоюз чекає від Білорусі звільнення політв`язнів

Дата: 05 Лютого 2015
A+ A- Підписатися

Євросоюз зніме санкції з Білорусі після того, як буде звільнено політичних в’язнів.

Про це заявив віце-міністр закордонних справ Литви Андрюс Крівас, пише портал “Делфі“.

Основна причина, через яку ЄС застосовує обмежувальні заходи відносно представників білоруської влади, залишається незмінною, тому передчасно говорити про відкликання обмежувальних заходів або про їх анулювання. Для того, щоб ЄС міг прийняти відповідне рішення, потрібно суттєвий прогрес у питаннях захисту прав людини з білоруської сторони. Тут перш за все йдеться про звільнення політичних ув’язнених і необхідність правової реабілітації“, – сказав він.

Також Крівас зазначив, що Литва цінує позицію Білорусі щодо України.

Литва вкрай позитивно оцінює позицію, яку займає Республіка Білорусь, і роль Білорусі у міжнародних зусиллях з пошуку вирішення конфлікту між Росією і Україною. Ми також високо цінуємо принципову позицію білоруських колег не приєднуватися до тих санкцій, які російське керівництво зараз застосовує у сфері економіки щодо ЄС та його членів“, – сказав віце-міністр.

Він зазначив, що у травні в Ризі на саміті Східного партнерства може бути парафовано угоду між Білоруссю і ЄС про спрощення візового режиму та реадмісію (порядок повернення, прийому і передачі осіб, що перебувають на територіях держав сторін з порушенням чинного порядку в’їзду і перебування іноземних громадян і осіб без громадянства). Також він заявив, що на президентських виборах у Білорусі, які відбудуться у листопаді цього року, необхідно забезпечити прозорість процесу і роботу міжнародних спостерігачів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: