Європейський суд підтримав “в’язнів Болотної”

Дата: 17 Вересня 2015
A+ A- Підписатися

Європейський суд виніс перше рішення на користь учасників маршу на Болотній площі у Москві.

Як повідомляє сайт Харківської правозахисної групи, 17 вересня Європейський Суд з прав людини виніс рішення у справі “Ковязін та інші проти Росії”.

Заявниками у справі були Леонід Ковязін, Артем Савелов та Ілля Гущін – фігуранти  так званої “Болотної справи”, порушеної Слідчим комітетом РФ щодо подій під час проведення “Маршу мільйонів” 6 травня 2012 року у центрі Москви. На думку слідства, тоді мали місце масові заворушення (ст. 212 КК РФ) та випадки насильства щодо представників органів правопорядку (ст. 318 КК РФ).

На початку маршу, що планували провести на знак протесту проти фальсифікації президентських виборів, сталися сутички протестувальників з поліцією, і зрештою учасників розігнали.

Європейський суд з прав людини визнав, що уряд Росії не навів жодного факту або аргументу на користь того, що національні суди дійсно розглядали можливість застосування альтернативних запобіжних заходів стосовно заявників та брали при цьому до уваги всі обставини справи.

У рішенні Європейського суду йдеться про порушення ст. 5 п. 3 Європейської Конвенції щодо кожного заявника. Також визнано порушення ст. 5 п. 4 Конвенції щодо Савелова стосовно порушення його права на невідкладне судове рішення щодо вирішення питання про законність його утримання під вартою. Ковязіну та Гущіну було присуджено по 2000 євро у якості компенсації моральної шкоди, Савелову – 3000 євро.

Нагадаємо, Леонід Ковязін був журналістом газети “Вятський наблюдатель” та висвітлював марш, але його арештували нібито за участь у масових заворушеннях і утримували під вартою, відмовляючись пом’якшити запобіжний захід попри численні клопотання. У грудні 2013 року він вийшов на волю по амністії, хоча й не визнав своєї вини.

Артем Савелов був засуджений до двох років і семи місяців позбавлення волі та вийшов на волю після відбуття терміну ув’язнення. Його звинувачували у тому, що він спробував прорвати поліцейський кордон і втягти одного з поліцейських за руки у натовп мітингувальників, а також вигукував лозунги: “Геть поліцейську державу”.

Іллю Гущіна звинуватили у тому, що він нібито схопив за уніформу поліцейського і відтягнув його від іншого активіста, якого поліцейський хотів заарештувати. Він був засуджений до двох років і шести місяців позбавлення волі та зараз відбуває покарання.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: