Європарламент закликав ввести нові санкції проти порушників прав людини

Дата: 15 Березня 2019
A+ A- Підписатися

Члени Європарламенту підтримали резолюцію, в якій ідеться про необхідність введення нових санкцій для покарання державних і недержавних суб’єктів, відповідальних за грубі порушення прав людини.

Про це повідомляє прес-служба Європарламенту. 

Зокрема, парламентарі закликали створити новий режим санкцій на рівні ЄС для заморожування активів та заборони видавання віз особам, які беруть участь у серйозних порушеннях прав людини. Відповідний список має містити державні і недержавні суб’єкти, які сприяли (фізично, фінансово або через акти системної корупції) таким зловживанням і злочинам у всьому світі.

“Рішення щодо переліку та вилучення з нього осіб, причетних до таких дій, має ґрунтуватися на чітких, прозорих та специфічних критеріях, безпосередньо пов’язаних зі скоєним злочином, щоб гарантувати ретельний судовий перегляд”, – наголосили вони та закликали країни Євросоюзу створити механізм для запровадження санкцій.

У Європарламенті підкреслюють, що за останні місяці на території союзу були випадки, коли компанії та країни порушили санкції ЄС. За останні два десятиліття, за даними Європарламенту, санкції стали невід’ємною частиною інструменту зовнішньої політики союзу. Наразі понад 40 різних обмежувальних заходів працює проти осіб у 34 країнах; дві третини цих санкцій накладалися за порушення прав людини та демократичних цілей.

На думку авторів резолюції, новий режим санкцій зміцнив би роль ЄС як глобального гравця щодо прав людини і повинен символічно носити ім’я Сергія Магнітського – російського юриста, який у 2009 році розкрив фінансові махінації російських чиновників і громадян, внаслідок яких з бюджету “зникли” 260 млн доларів. Магнітський провів 358 днів в ув’язненні, де його катували, а потім помер у в’язниці.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: