Єврокомісія заявою до 8 березня нагадала про права жінок

Дата: 08 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Єврокомісія нагадала, що жінки повинні мати однакові з чоловіками права на навчання, кар’єру, сімейне життя і бути вільними від загроз насильства.

Як пише “Європейська правда“, про це йдеться у заяві Єврокомісії.

У ній зазначено, що керівництво ЄС також з повагою ставиться до свята 8 березня, коли відзначається День ООН, присвячений правам жінок та міжнародному миру, відомий також як Міжнародний жіночий день.

Ми можемо пишатися тим, чого Європа досягла останніми роками. Гендерна рівність – не далека мрія; вона – європейська дійсність“, – зазначається у тексті заяви.

Європейська Комісія висловила переконання у тому, що за допомогою спільної роботи можна подолати розриви, що існують між чоловіками і жінками у зарплатні, зайнятості та посадах. Також наголошено, що Евросоюз є і залишається однією з рушійних сил у питаннях гендерної рівності.

Жінки повинні мати однакові з чоловіками шанси на навчання, на вибір кар`єри, на сімейне життя, якого вони прагнуть, та на життя, вільне від загроз насильства“, – йдеться у заяві.

Також у заяві нагадується, що у 2015 році відзначають 15 років з часу ухвалення Резолюції № 1325 Ради безпеки ООН щодо жінок, миру і безпеки, “яка підняла гендерні питання на вищий щабель міжнародного порядку денного“.

Заяву підписали Перший Віце-президент Європейської Комісії Франс Тіммерманс, Верховний представник ЄС із закордонних справ і безпекової політики Федеріка Могеріні, комісар з питань міграції, внутрішніх справ і громадянства Дімітріс Аврамопулос, комісар з міжнародної співпраці та розвитку Невен Міміца, комісар з працевлаштування, соціальних справ, навичок і мобільності робочої сили Маріан Тіссен, комісар з гуманітарної допомоги і управління у кризових ситуаціях Христос Стиліанідес, комісар з питань юстиції, прав споживачів та гендерної рівності Вєра Юрова.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: