Єврокомісар закликав Верховну Раду якнайшвидше скасувати е-декларування для антикорупційних активістів

Дата: 28 Березня 2018
A+ A- Підписатися

Верховна Рада України має якнайшвидше повернутися до розгляду питання про скасування обов’язку подання декларацій про майновий стан громадськими активістами.

Йоганнес Ган

З такою заявою в середу, 28 березня, виступив Комісар Євросоюзу Йоганнес Ган. Текст заяви опублікований на сторінці ЄС в Україні у Facebook.

За словами єврокомісара, неспроможність української влади відмінити електронне декларування для представників громадського суспільства не відповідає рекомендаціями міжнародних партнерів України, серед яких, зокрема, ЄС, Венеціанська комісія та ОБСЄ/БДІПЛ.

“Громадянське суспільство робить важливу і відважну справу, а відтак повинно мати можливість відігравати належну роль без зайвих перешкод і втручання”, − підкреслив Ган.

На його думку, запровадження вимоги подання е-декларацій для громадських активістів лише створює для них зайві обтяження та підіграє тим, хто прагне зруйнувати зусилля України ефективно боротися з корупцією.

Єврокомісар наголосив, що Україні слід обмежити застосування електронного декларування лише до державних службовців.

“Європейський Союз готовий і надалі надавати свою підтримку та експертну допомогу”, − резюмував він.

Нагадаємо, у липні минулого року Президент України Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроекти №6674 (про зміни до закону про громадські об’єднання) та №6675 (про зміни до Податкового кодексу), у яких передбачається посилення звітності неприбуткових організацій, зокрема за освоєння міжнародної грошової допомоги, та відповідальності за помилки у таких звітах. Низка громадських організацій, зокрема правозахисних, назвала норми цих законопроектів дискримінаційними.

З 1 січня 2018 для державних чиновників почався процес реєстрації електронних декларацій за 2017, який триватиме до 1 квітня. Цього року декларації мають подавати також представники некомерційних організацій. Правозахисники закликають українську владу припинити переслідування антикорупційних активістів в Україні. Раніше Європейський Союз також наголосив, що е-декларування для активістів створює невиправданий тиск на неурядові організації.

16 березня цього року Венеціанська комісія спільно з БДІПЛ ОБСЄ надала висновок щодо зазначених законопроектів. Міжнародні експерти розкритикували ці законопроекти і відзначили “надзвичайну важливість, щоб вимоги електронної декларації для антикорупційних активістів були скасовані до 1 квітня 2018 року”.

22 березня під час засідання Верховної Ради України депутати не проголосували про включення до порядку денного жодного із законопроектів про відтермінування е-декларування для членів громадських організацій.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: