Ердоган знову заговорив про відновлення смертної кари

Дата: 17 Квітня 2017
A+ A- Підписатися

Після оголошених результатів конституційного референдуму президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган повідомив про намір відновити в країні смертну кару.

Про це пише Deutsche Welle.  

Відновлення практики страти буде його “першим завданням”, заявив він у Стамбулі під час виступу перед своїми прихильниками.

Для схвалення смертної кари потрібна підтримка не менше двох третин депутатів турецького парламенту. Якщо серед депутатів ця ідея не отримає достатньої підтримки, тоді буде проведено референдум, сказав президент. При цьому референдум можливо буде провести, якщо за пропозицію проголосує 60 відсотків членів парламенту.

Про повернення до смертної кари Ердоган заговорив після невдалої спроби державного перевороту влітку 2016 року. Тим часом у ЄС раніше вже заявляли, що відновлення вищої міри покарання означатиме припинення переговорів про вступ країни до Європейського союзу.

ПРЕЗИДЕНТ З РОЗШИРЕНИМИ ПОВНОВАЖЕННЯМИ

Після підрахунку даних з 99,99% дільниць прихильники розширення повноважень президента лідирують із 51,35% голосами.

Як пише ВВС Україна, нові норми нададуть президенту Ердогану безпрецедентні повноваження і дозволять йому залишитися на посаді до 2029 року. Країна перетворюється з парламентської на президентську республіку.

Прихильники Ердогана кажуть, що це допоможе модернізувати країну, однак його опоненти вважають, що референдум призведе до посилення авторитаризму.

Голова Вищої виборчої ради Саді Гювен підкреслив, що Рада вирішила вважати дійсними і ті бюлетені, на яких не було спеціальної печатки. Це викликало невдоволення опозиції.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив про перемогу, не чекаючи офіційного оголошення підсумків.

Розрив між прихильниками і противниками реформи, всупереч прогнозам, виявився мінімальним. Опозиція планує оскаржувати підсумки голосування.

Зокрема, опозиційна Народно-республіканська партія (НРП) уже вимагає перерахунку 60% голосів.

А прокурдська Демократична партія народів заявила, що під час підрахунку голосів начебто сталися маніпуляції, які вплинули на “3-4 процентних пунктів”.

У партії також звинуватили владу у переслідуванні опозиційних лідерів.

Найбільші міста Туреччини – Стамбул, Анкара, Ізмір, – за попередніми даними, проголосували проти змін.

РЕАКЦІЯ

У заяві генсека Ради Європи Турбйорна Ягланда йдеться, що турецька влада після конституційного референдуму має бути обережною у своїх подальших діях і зберігати верховенство права.

“Турецькі виборці проголосували за внесення поправок у конституцію. З огляду на незначну різницю в голосах турецькому керівництву варто бути обережним у своїх подальших діях”, — заявив Ягланд.

Він зауважив, що найбільше значення має забезпечення незалежної судової системи згідно з принципом верховенства права.

Тим часом керівники провідних німецьких політичних партій захотіли скасування переговорів щодо вступу Туреччини до ЄС.

Заступник голови Християнсько-соціального союзу Манфред Вебер заявив, що повноправне членство Туреччини в ЄС “більш не може бути метою” переговорів і це питання має бути зняте з порядку денного.

У партії закликають припинити фінансову допомогу Туреччині для входження в ЄС. Раніше Туреччина отримала від Брюсселя 4,8 мільярда євро, а згідно з планом до 2020 року мала отримати ще 4,45 мільярда, пише агентство dpa.

Окрім того, лідери Лівої партії та “зелених” Сара Вагенкнехт і Джем Оздемір зажадали переглянути і військове співробітництво з Туреччиною. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: