Експерти розповіли переселенцям, як продовжити замісну терапію

Дата: 27 Травня 2015
A+ A- Підписатися

Якщо в учасника програми замісної підтримувальної терапії (ЗПТ), який виїхав із зони АТО, немає документів на руках, йому все одно слід звернутися до наркодиспансеру за місцем прибуття.

Про це йдеться у брошурі “Інформація для переселенців – клієнтів програм зменшення шкоди”, яку склав Міжнародний альянс з ВІЛ/СНІДу в Україні.

Замісна підтримувальна терапія (ЗПТ) – це лікування наркозалежності за допомогою спеціальних препаратів, які допомагають уникнути синдрому відміни (ломки), дозволяють відмовитися від вживання нелегальних наркотиків і загалом поліпшити стан здоров’я. 

Автори видання нагадують тим переселенцям, які вирішили завершити ЗПТ, що вихід з терапії здійснюється не раптово, а поступово, шляхом поетапного зниження добової дози препарату (детоксикації). 

Це дозволяє запобігти або послабити абстиненцію/ломку. Процес повинен відбуватися під контролем лікаря. Детоксикація при завершенні ЗПТ може бути умовно розділена на короткострокову та довгострокову. Довгострокова може тривати від 1 до 6 місяців. Короткострокова – менше одного місяця і бути успішною лише за умови повного розуміння цілей і ризиків цього процесу і при невисоких підтримуючих дозах“, – пишуть автори брошури. 

Якщо після повного припинення прийому ЗПТ протягом декількох тижнів спостерігаються симптоми відміни, тоді лікар може призначити додаткові препарати для полегшення цих симптомів. 

У виданні переселенці можуть знайти гарячі телефони як громадських організацій, так і державних структур, які проконсультують з питань розселення і працевлаштування. 

Брошура “Інформація для переселенців – клієнтів програм зменшення шкоди” містить інформацію про порядок в’їзду і виїзду із зони АТО та багато інших питань. 

Учасники програми ЗПТ можуть зателефонувати на Всеукраїнський телефон довіри з питань ЗПТ за номером 0 800 507 727 (час роботи – з 9:00 до 21:00, дзвінки безкоштовні зі стаціонарних і мобільних телефонів). 

Адреса найближчої організації, що працює з програмою ЗПТ, можна дізнатися за телефоном довіри з питань ВІЛ/СНІДу: 0 800 500 541

Як зазначає старший спеціаліст з програмної діяльності Міжнародного альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні Антон Басенко, багато з тих, хто хотів би виїхати з окупованої території для того, щоб продовжити терапію, не мають для цього коштів. ЗПТ-переселенців з території Криму і Донбасу вивозили переважно завдяки зусиллям міжнародних фондів та донорських організацій. 

Для тих, хто не планував залишатися в нових для них містах, забезпечували курс зниження дозування, детоксикації та повернення додому. Інші люди облаштовувались у місті, знаходили роботу, переводили свої пенсії, отримували виплати як переселенці. На цей період допомагали їм з оплатою квартири, харчування“, – розповідає Басенко.

За даними ДУ “Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України”, станом на 01 тарвня 2015 року в Україні – 8308 учасників ЗПТ (7454 – метадон та 854 – бупренорфін).

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: