Експерти фіксують напади на іноземців та акти вандалізму

Дата: 28 Липня 2015
A+ A- Підписатися

Основними проблемами можна вважати порушення прав кримських татар на окупованому півострові, напади на іноземців в Харкові та акти вандалізму щодо меморіалів жертвам Голокосту в різних регіонах країни.

Про це сказано в проміжній доповіді про злочини на ґрунті ненависті та інші прояви ксенофобії за перше півріччя 2015 року. Доповідь підготована ​​Групою моніторингу прав національних меншин за участі українського представництва Міжнародної організації з міграції, українського офісу Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, Проекту “Без кордонів!” Центру “Соціальна дія” та мережі неурядових організацій “Ініціатива розмаїття”, а також Кримської польової місії з прав людини.

Найбільш гострою проблемою у сфері прав національних меншин продовжує залишатися стан кримських татар на окупованому Росією півострові. Мова йде, зокрема, про затримання при перетині адміністративно-територіальної кордону з Кримом в Херсонській області координаторів Комітету із захисту прав кримськотатарського народу Сінавера Кадирова, Ескендера Барієва і Абмеджіта Сулейманова, а також про переслідування кримськотатарського телеканалу ATR, затримання заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, заборону на в’їзд до Криму народному депутату Верховної Ради та національному лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву.

Крім того, в Україні фіксуються окремі вуличні напади на ґрунті расової, національної та релігійної ненависті – зокрема, звернуто увагу на випадок у Харкові, де 11 червня в студентському містечку стався жорстокий груповий напад на іноземних студентів. Крім того, в Харкові 8 липня було скоєно напад на 16-річного громадянина Сирії, курда за етнічним походженням, а 18 червня група молодих людей побила громадянина України, випускника школи, таджика за етнічним походженням.

Також зазначено, що після нападу в Києві на учасників правозахисного Маршу рівності загострилася публічна полеміка навколо питання про права ЛГБТ.

Активісти продовжують фіксувати акти антисемітського вандалізму. Найчастіше вандалізму піддаються меморіали пам’яті жертв Голокосту. Описано випадки вандалізму в Києві на пам’ятних каменях біля меморіалу “Менора” в Національному історико-меморіальному заповіднику “Бабин Яр”, на історичному єврейському кладовищі у Кременчуці Полтавської області, на пам’ятнику жертвам Голокосту на Херсонському шосе в Миколаєві. Група моніторингу радить місцевій владі встановити відеоспостереження на подібних об’єктах.

Крім того, як зазначають активісти, на території окупованих районів Донецької та Луганської областей фіксується високий рівень антисемітизму в публічній риториці лідерів “ДНР” та “ЛНР”, які для дискредитації керівництва України і своїх опонентів звинувачують їх у єврейському походженні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: