Екоорганізації звернулися до партій, що йдуть на вибори: чого вимагають?

Дата: 01 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Низка екологічних організацій звернулася до політичних партій та кандидатів, що мають намір балотуватися до парламенту, із закликом врахувати питання екології у своїх програмах. 

Звернення активісти опублікували на своєму сайті. 

Активісти поставили майбутнім парламентарям низку запитань, пов’язаних із захистом довкілля. Серед них такі. 

  • Чи готова ваша політична сила просувати відхід від домінування ресурсо- та енергоємних галузей і технологій, сировинної орієнтації експорту та надмірної концентрації виробництва в промислових регіонах?
  • Як ви маєте намір створювати баланс між економічною, соціальною та екологічною складовими розвитку? 
  • Чи готова ваша політична сила підвищувати актуальність проблем довкілля в українському порядку денному та прискорити темпи наближення українського законодавства до європейських директив, зокрема прописаних в Угоді про асоціацію з ЄС?
  • Чи готова ваша політична сила створювати реальне протистояння промислово-фінансовим групам задля захисту природних багатств України (відновлювальні та невідновлювані природні ресурси – ліси, надра, земля, водні ресурси, сонце та інші) та забезпечення раціонального ставлення до них? 
  • Чи готова ваша політична сила виступати рушієм якісного реформування екологічної інспекції, аби забезпечити якісний природоохороний контроль та відсутність корупційної складової під час реалізації повноважень нагляду та контролю? 
  • Чи збирається ваша політична сила прискорювати впровадження європейських моделей інтегрованих дозволів та ліцензій на забруднення повітря, водних ресурсів, ґрунтів, поводження з відходами, аби уникнути корупційних ризиків та суто формального підходу до їхнього видавання?
  • Чи готова ваша політична сила вирішувати проблеми неефективного використання коштів від екоподатків, розробивши прозорі правила видатків на природоохоронні заходи задля поліпшення стану довкілля?
  • Чи підтримуєте ви гармонізацію рівнів екологічних податків із європейськими та світовими? 

“Звичайно, даний перелік проблем та питань не є та не може бути вичерпним, але відсутність у програмах політичних партій чітких та ґрунтовних відповідей навіть на ці важливі питання може означати відсутність бачення щодо їх вирішення в цілому”, – зазначили автори звернення та додали, що готові взяти участь в обговоренні поставлених питань з представниками партій. 

За інформацію авторів звернення, їхні вимоги наразі підтримала лише партія “Сила людей”. 

ДОВІДКА. Щороку сім мільйонів людей у світі помирають від хвороб, пов’язаних з наслідками забруднення повітря. Понад 90% таких смертей припадає на країни з низькими доходами населення, а, як відомо, Україна перебуває серед найбрудніших країн Європи та входить до десятки країн з найбільш високими показниками смертності від хвороб, які провокує забруднене навколишнє середовище.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: