Ефективність розслідування зникнень в Криму сумнівна

Дата: 15 Квітня 2015
A+ A- Підписатися

Слідство не розглядає версії насильницького характеру зникнення кримських татар і причетності до цього осіб з “кримської самооборони”.

Як зазначено в моніторинговому огляді за березень 2015 року, Кримська польова місія з прав людини продовжує відстежувати ситуацію з розслідуванням зникнення в Криму 10 осіб: Івана Бондарця, Валерія Ващука, Василя Черниша, Тимура Шаймарданова, Сейрана Зінедінова, Ісляма Джепарова, Джевдета Іслямова, Ескендера Апселямова, Федора Костенка, Потапова О.М.

У березні стало відомо, що в ході розслідування викрадення Сейрана Зінедінова з’ясувалося: свідки бачили, як з місця передбачуваного викрадення на великій швидкості виїжджав автомобіль “Daewoo Lanos” з транзитними номерами.

Абдурешит Джепаров, який є батьком одного з викрадених під Білогорськом кримських татар, Ісляма Джепарова, продовжує пошуки зниклих, адвоката у цій справі наразі немає.

Російська делегація під час 113-й сесії Комітету з прав людини ООН заявила, що слідство у Криму розглядає кілька версій у справах зникнень кримських татар. У разі Тимура Шаймарданова і Сейрана Зінедінова слідство розглядає версії зникнення з причини їх комерційної діяльності чи добровільного виїзду за межі Криму. У разі зникнення Ісляма Джепарова і Джевдета Іслямова слідство розглядає версію їх добровільного виїзду за межі Криму або виїзду до Сирії для участі в бойових діях. Однак у всіх цих випадках слідство не розглядає версії насильницького характеру їх зникнення і причетності до цього осіб з “кримської самооборони”, про що говорили свідки. У зв’язку з цим ефективність розслідування цих викрадень викликає сумніви“, – зазначають правозахисники.

Нагадаємо, правозахисники КПМ зазначали, що є свідчення причетності “кримської самооборони” до викрадення і вбивства Решата Амєтова, викрадення і тортур понад 20 українських активістів, перешкоджання діяльності журналістів, нападів на храми Української православної церкви Київського патріархату, обшуків в мечетях, медресе, будинках лідерів кримських татар, захоплень об’єктів приватної власності.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: