Як не стати жертвами торгівлі людьми – інфографіка

Дата: 18 Жовтня 2016
A+ A- Підписатися

Європарламент у 2007 році оголосив 18 жовтня Європейським днем боротьби з торгівлею людьми.

Торгівля людьми – це злочин, жертвами якого можуть стати чоловіки, жінки і діти, як з метою примусової праці, так і сексуальної експлуатації. Нині у світі понад 21 мільйон людей є жертвами примусової праці. Чоловіки, жінки і діти потрапляють до рук торговців людьми, як у власних країнах, так і за кордоном. При цьому страждають усі країни – і країна походження, транзиту, і країна призначення.

За оцінками Міжнародної організації з міграції, близько 160 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми з 1991 року. Правозахисники, посилаючись на оцінки МВС України, стверджують, що щороку у тенета работоргівців потрапляє близько 7 тисяч українців. Україна є однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі. Лише за останні 16 років Міжнародною організацією з міграції було надано комплексну реінтеграційну допомогу, у тому числі юридичну, медичну, психологічну, фінансову, освітню та інші види допомоги 12 186 українцям, котрі стали жертвами торгівлі людьми.

Якщо на початку 2000 років переважала торгівля людьми з метою сексуальної експлуатації, то зараз лідирує трудова експлуатація. Так само змінилося і співвідношення жертв торгівлі людьми за статтю – якщо раніше майже 85% потерпілих були жінки, то зараз половину, а то й більшість складають чоловіки.

Основною країною призначення є Росія, на другому місці – Польща. Торгівля людьми та експлуатація доведених до відчаю людей – загрози, що зростають в умовах економічної кризи та збройного конфлікту. Важка ситуація багатьох українців, зокрема, внутрішньо переміщених осіб, робить їх більш схильними приймати будь-які пропозиції працевлаштування.

Україна ратифікувала у вересні 2010 року Конвенцію Ради Європи про заходи щодо протидії торгівлі людьми. У вересні 2011 року Верховна Рада України ухвалила Закон “Про протидію торгівлі людьми”. У 2011 році український парламент ратифікував ще один документ – Конвенцію Ради Європи № 201 про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насилля. Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні та багатьох інших країнах. Стаття 149 Кримінального Кодексу України передбачає, що злочини, пов’язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі на строк від 3 до 15 років.

Міжнародна благодійна організація “Карітас” підготувала до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми інфографіку про те, як не стати жертвою зловмисників.

“Упродовж перших місяців роботи проекту виявили 23 постраждалих: 12 чоловіків і 11 жінок. Це спростовує поширене уявлення про суто “жіночу” проблему явища”. Усі вони отримали фахову комплексну реінтеграційну допомогу. Насторожує і той факт, що 40% постраждалих – внутрішньо переміщені особи. Це викликає необхідність поставити питання про нову потенційну групу ризику, яка знаходиться поза увагою урядовців”, – зазначила менеджер із комунікацій благодійної організації “Карітас України”.

В Україні також працює (10:00-16:00, з понеділка по п’ятницю) Національна “гаряча лінія” з попередження торгівлі людьми, домашнього насильства та ґендерної дискримінації 0 800 500 335 (386 з мобільного).

За матеріалами сайтів Укрінформ та Твоє місто

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: