Івано-франківського блогера звинуватили в державній зраді

Дата: 31 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Найближчими днями справу Руслана Коцаби про державну зраду та перешкоджання діяльності Збройних Сил можуть почати розглядати у суді.

Як пише “Телекритика“, блогеру з Івано-Франківська Руслану Коцабі, якого 8 лютого рішенням Івано-Франківського міського суду було арештовано на 60 діб, слідчі висунули звинувачення за ч.1 ст. 111 та ч.1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України. Його звинувачують у державній зраді та перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період.

Відповідний обвинувальний акт оприлюднила на своїй facebook-сторінці адвокат Тетяна Монтян. Акт складено 27 березня слідчим управління СБУ в Івано-Франківській області та затверджено прокурором прокуратури Івано-Франківської області. Монтян припускає, що невдовзі справу Коцаби розглядатимуть в суді.

За звинуваченням у державній зраді передбачено позбавлення волі на строк від 12 до 15 років з конфіскацією майна або без такої, за перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України – позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

У тексті обвинувального акту зазначено, що, за висновками судово-лінгвістичної експертизи, заклики до відмови від мобілізації “об’єктивно є однією з форм підривної діяльності проти України на шкоду її обороноздатності у сучасних умовах“. 

Нагадаємо, в ухвалі суду було зазначено, що Руслан Коцаба працював на російський телеканал НТВ і організовував підготовку провокативних матеріалів про мобілізацію в Україні для російського ТБ. Відеозвернення блогера до Президента України “Я проти мобілізації” використовували в інформаційних програмах російські телеканали.

Після арешту Коцаби Незалежна медіа-профспілка заявила, що цей випадок створює прецедент, коли будь-якого журналіста чи громадського діяча може бути обвинувачено у державній зраді через висловлення думок, що не збігаються з офіційною позицією державної влади. Тому або має бути надано грунтовніші докази провини журналіста, або кримінальне провадження має бути припинено за відсутністю складу злочину.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська зауважила, що таке обмеження свободи, як у справі Руслана Коцаби, є неприпустимим у демократичному суспільстві. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: