Івано-франківським інтернатам не виділяють кошти на харчування

Дата: 30 Березня 2015
A+ A- Підписатися

На харчування та медикаменти для психоневрологічних інтернатів на Івано-Франківщині з обласного бюджету взагалі не виділяються кошти.

Як повідомляє офіційний сайт Уповноваженого ВРУ з прав людини, про це свідчать результати моніторингового візиту до психоневрологічних установ області. Його було проведено в рамках реалізації національного превентивного механізму працівниками Секретаріату Уповноваженого спільно з представниками громадських організацій Івано-Франківської області: редактором газети “Голос народу” Віталієм Чорненьким та головою Всеукраїнського об’єднання “Голос” Ростиславом Гудзінським. 

Основна проблема – вкрай низьке фінансування. Наприклад, з обласного бюджету Снятинському та Делятинському ПНІ на харчування та медикаменти взагалі не були виділені кошти з обласного бюджету. Закупку здійснювали за рахунок спеціального фонду (пенсійних та благодійних коштів). Як наслідок, витрати на харчування на одну особу на день у Снятинському ПНІ складають 25,5 грн, у Делятинському ПНІ – 18 грн.

На момент проведення моніторингу у Снятинському психоневрологічному інтернаті перебувало 214 чоловіків. Житлові кімнати перенаселені, в них мешкає від 2 до 6 людей (норматив житлової площі на одного підопічного становить 3-4 м2, що не відповідає вітчизняним нормативам). 

Обідньої зали немає, і підопічні харчуються у кімнатах. У житлових корпусах відсутні роздавальні, приміщення їдальні не опалюється, на стінах грибок, немає витяжної вентиляції та побутової техніки для приготування їжі. 

Водночас в інтернаті на належному рівні організовано фізичну (лікувальні масаж та фізкультура) та фізкультурно-спортивну реабілітацію. Розвинена соціальна та побутова реабілітація: підопічні у супроводі персоналу виїздять у місто, самостійно купують засоби особистої гігієні, продукти харчування, одяг, техніку тощо. 

До Делятинського ПНІ було здійснено повторний моніторинговий візит, під час якого виявилося, що більшість рекомендацій, наданих після першого візиту (10 вересня 2013 року), не виконані.

Не було створено умов для проведення належної реабілітації та абілітації (приміщення для проведення культурно-дозвільних та фізкультурно-спортивних заходів). Кількість молодшого медичного персоналу є недостатньою, на території відсутні туалети, навіси від опадів та сонячних променів, не замінено застарілі та некомфортні ліжка. Житлові кімнати перенаселені через капітальний ремонт житлового корпусу, що був в аварійному стані. 

З метою забезпечення прав підопічних психоневрологічних інтернатів будуть надіслані відповідні листи керівництву Міністерства соціальної політики України та Івано-Франківської обласної державної адміністрації. 

Фото: офіційний сайт Уповноваженого ВРУ з прав людини.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: