Інтерпол не хоче затримувати кримських депутатів, які подорожують Європою

Дата: 20 Серпня 2015
A+ A- Підписатися

Інтерпол відмовляється затримувати підозрюваних у державній зраді депутатів кримського парламенту, які сприяли анексії півострова.

Про це розповів в. о. прокурора АР Крим Назар Холодницький, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

“Державна зрада – це тяжкий злочин, але Інтерпол на підставі ст. 3 свого Статуту вважає, що такий злочин має політичний характер. А вони не займаються такими злочинами. З одного боку – це скандал, але такі закони. Це міжнародне право. Не ми його писали, але нам його виконувати”, – розповів Назар Холодницький, зауважуючи, що Генпрокуратура неодноразово отримувала повідомлення про те, що підозрювані депутати подорожують Європою.  

Після того, як був оприлюднений список підозрюваних депутатів, то до Генпрокуратури почали приходити їхні адвокати, які заявляють про представлення інтересів підозрюваних.

“Звідкись вони взяли договір. Я запитую, а де ви з ним підписали договір. Він каже – в Києві. Я кажу: “Він що, в Києві був?”. Зараз починається процес рознюхування, а що ж там у тих кримінальних провадженнях проти них. Розумієте, там починається розчарування. Вони чекали рай, а його немає. Ті, які зрадили нас, там починають перебувати в агонії. Тому що зрадників не любить ніхто”, – розповідає Холодницький. 

Говорячи про своїх колишніх колег, які зараз працюють “прокурорами” окупаційної влади, Назар Холодницький заявив про 144 підозри, які оголосила Генпрокуратура.

“До анексії штат прокуратури Криму складав 900 чоловік. Після анексії на територію України перебралось 144 людини. Більше буде згодом. Розумієте, підозра не повинна бути з повітря. Ми не повинні казати – якщо він там був, то він зрадник. Нам потрібно зібрати докази. Це тривалий процес. Зараз перша партія підозрюваних “прокурорів”, а потім буде друга”, – зазначив старший радник юстиції Назар Холодницький.

Він переконаний, що більшість колег зрадили батьківщину через гроші. Якщо українські прокурори станом на березень 2014 року отримували $500, то російські – $2 – 2,5 тисяч.

“Є прокурорські працівники, які звільнились, не бажаючи служити окупаційній владі. Вони там займаються зараз різним, від адвокатської роботи до продажу чебуреків. Я їх не вважаю зрадниками. Вони дійсно пов’язані із Кримом, і я не можу їх засуджувати за те, що вони лишились на півострові. А є більшість, яка переатестувалась на російське законодавство, спокусившись на високу заробітну плату”, – каже Назар Холодницький.

Він запевняє, що звичайні люди, які закликали Росію окупувати півострів, не будуть переслідуватись.

“Ні! Не можна усіх мешканців Криму записати у зрадники. Це неправильно. Вони такими не є. Ми зараз працюємо над розробленням концепції індивідуального питання до кожного зрадника. Це брехня, коли кажуть: от прийде українська влада, то увесь Крим пересаджають. Відповідальність понесуть тільки 1-2% тих активістів, від яких залежали певні дії чи бездіяльність, що призвело до наслідків, які ми зараз маємо в Криму”, – каже старший радник юстиції.

Тим часом радник міністра інформаційної політики Сергій Костинський закликав кримчан співпрацювати з Генеральною прокуратурою, передаючи докази, що свідчать про злочини.

“Я хочу закликати журналістів, мешканців Криму співпрацювати з Генеральною прокуратурою України і надавати матеріали про злочини, які можуть довести причетність тих чи інших осіб до порушення українського законодавства. Особливо це стосується мешканців Криму. Якщо ви фіксуєте або маєте можливість фіксувати такі порушення, то передавайте нам такі матеріали. Оскільки по кожному такому факту відповідальність обов’язково настане”, – закликав Костинський.

Нагадаємо, у липні Міністерство юстиції України закликало українців повідомляти про порушення Російською Федерацією їхніх прав в окупованому Криму та Донбасі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: