Іноземні добровольці зможуть у спрощеному порядку отримати українське громадянство

Дата: 06 Червня 2019
A+ A- Підписатися

Верховна Рада ухвалила законопроєкт щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України.

Про це повідомляє пресслужба парламенту. 

Документ вносить зміни до законів України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” та “Про громадянство України”. Зокрема, визначає термін “участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності Україні” щодо іноземців та осіб без громадянства, які надавали практичну допомогу підрозділам, що беруть участь в антитерористичній операції.

Іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності України, визнали такими, що перебувають на законних підставах у країні, та надали їм можливість отримати посвідку на тимчасове проживання на час, поки вони захищають Україну.

Закон передбачив обмеження щодо добровільного або примусового повернення таких осіб до держави-агресора або країн, що не визнають територіальної цілісності України чи підтримують агресію проти неї, а також спрощений порядок прийняття в українське громадянство таких осіб. 

Як відомо, на початку вересня минулого року Генеральна прокуратура України екстрадувала інгуша Тимура Тумгоєва до Російської Федерації за запитом ФСБ. Чоловіка затримали українські прикордонники в аеропорту Харкова в червні 2016 року, куди він прибув з Туреччини. У липні 2017 року його звільнили з-під варти після закінчення терміну екстрадиційного арешту. Російські силовики підозрюють Тумгоєва в участі в ІДІЛ на території Сирії. Європейський суд з прав людини двічі відмовляв адвокатам Тумгоєва в припиненні екстрадиції, але Комітет ООН з прав людини зобов’язав українську владу припинити її.

Такі дії ГПУ викликали хвилю обурення у правозахисників, які вимагали звільнення причетних до ухвалення рішення щодо екстрадиції Тумгоєва. Проте вже в листопаді стало відомо, що відповідальний за це заступник генерального прокурора Євген Єнін продовжує працювати у відомстві. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: