Ініціаторки флешмобу #ятобінедорогенька Земляна та Кузьменко подаватимуть заяву в поліцію через кібербулінг

Дата: 06 Вересня 2019
A+ A- Підписатися

Медіаекспертка Ірина Земляна та правозахисниця Єлизавета Кузьменко, ініціаторки флешмобу #ятобінедорогенька, подаватимуть заяву в поліцію щодо цькування та погроз у соціальних мережах – як щодо себе, так і щодо інших журналістів.

Про це Ірина Земляна повідомила під час дискусії в межах “Донбас медіафоруму 2019”, передає кореспондентка Центру прав людини ZMINA. 

Медіаекспертка Ірина Земляна та правозахисниця Єлизавета Кузьменко

За словами медіаекспертки, вона й досі щодня отримує повідомлення на кшталт “здохни, с*ка” та погрози в мережі через флешмоб і свою позицію щодо дискримінаційних висловлювань чиновників.

“Коли ми зробили футболки з хештегом #ятобінедорогенька, ми зіткнулися з хвилею ненависті, потім, коли президент Зеленський сказав, що жінки – це туристичний бренд України, а ми відреагували, цькування відновилися. Далі була ситуація із Зеленським та журналістом “Схем” і флешмоб #ятобінехлопчик. Останнє – коли народний депутат Максим Бужанський назвав журналістку видання “Новое время” Ольгу Духнич “тупою вівцею”. Її також почали “травити” в мережі”, – каже Земляна.

Разом з Кузьменко вони планують зібрати посилання та фотофіксацію щодо всіх цих випадків і звернутися до правоохоронців:

“Наша мета – створити прецедент. Адже об’єктивно ми не знаємо, що можна зробити, аби протистояти онлайн-цькуванням. Тому ми хочемо зафіксувати всі ці випадки та факт звернення в поліцію, аби згодом напрацювати зміни для захисту від кібербулінгу хоча б журналістів. Бо на них негативно впливає цькування”.

Нагадаємо, що флешмоб #ятобінедорогенька виник як відповідь на звернення Петра Порошенка до журналістки видання “Детектор медіа” Марини Баранівської: “…Ключова позиція, дорогенька моя, – ми маємо змінити з вами країну”

Крім того, у серпні 2019 року новообраний депутат Верховної Ради від президентської партії “Слуга народу” Максим Бужанський назвав журналістку “тупою вівцею”. 

У відповідь на це жінки з медіаспільноти звернулися до  Верховної Ради України, президента, органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з вимогою, зокрема, розробити і впровадити етичний кодекс, який би забороняв дискримінацію за статтю та передбачав відповідальність посадовців різних рівнів та працівників державних органів за його використання.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter