“I’m not your toy”: пісня переможниці Євробачення спрямована проти ґендерного насильства та дискримінації

Дата: 15 Травня 2018
A+ A- Підписатися

На пісенному конкурсі Євробачення-2018 перемогла ізраїльська 25-річна співачка Нетта Барзілай з піснею “Toy”, яка містить феміністичні та антидискримінаційні меседжі.

Ще до перемоги Нетту в пресі назвали “голосом #MeToo” – руху проти сексуальних домагань та ґендерно зумовленого насильства, заснованого голлівудськими акторками.

Автор пісні Дорон Медальє підтвердив, що поширення руху надихало його під час написання тексту.

У вірусному приспіві “I’m not your toy, you stupid boy” (“Я не твоя іграшка, ти поганий хлопець”), а також у словах “The Barbie got something to say” (“Барбі має, що сказати”) закладений цей феміністичний посил. Крім того, у пісні згадується супергероїня Чудо-жінка, яка є своєрідним символом для тих, хто обстоює жіночі права.

Нетта в пісні також закликає любити себе такою, як є, навіть якщо у тебе не модельна зовнішність. І глядачі з 26 країн Європи віддали перемогу саме Нетті, яка не вкладається у стандарт 90-60-90.

Раніше в інтерв’ю ізраїльтянка згадувала, що її мрії про кар’єру поп-виконавиці розбивалися об нав’язані стандарти зовнішності: “Мені казали вдягатися так, як личить “великій дівчинці”. Носити чорне, відмовитися від міні-спідниць і коротких рукавів. Мені казали, що сексуальність і краса – це не про мене. Смішна дівчина – та й годі”. Її виступ на Євробаченні став спробою зламати стереотипи. 

Відомо також, що Нетта неодноразово виступала на підтримку вразливих спільнот, у тому числі і представників ЛГБТ.

“Люди, які весь цей час дбали про мене, – частина ЛГБТ-спільноти. Без них я ніхто. Побачимося на Прайді в Тель-Авіві наступного року”, – заявила Барзілай під час прес-конференції.

За матеріалами Womo

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: