Харківські правозахисники подали до суду через підвищення тарифів

Дата: 21 Травня 2015
A+ A- Підписатися

Експерти оскаржуватимуть рішення про підвищення тарифів на комунальні послуги у Харківській області. Вони вважають це рішення порушенням прав громадян на достатній життєвий рівень.

Як повідомляє сайт асоціації “Спільний простір” з посиланням на “АТН“, харківські правозахисники позиваються до Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг.

Експерт з питань житлово-комунального господарства Харківської правозахисної групи Михайло Гаєвський подав позови до Дзержинського районного суду Харкова. Він вимагає визнати незаконним рішення Національної комісії щодо збільшення тарифів на газ, воду та тепло.

Згідно з законодавством, тарифи повинні бути економічно обґрунтовані, їх структура і розрахунок повинні бути прозорими (а цей розрахунок є закритим для населення), їх можна підвищувати за умови зростання доходів населення. Тому, на думку Гаєвського, Нацкомісія затвердила розрахунки, встановлені незаконним шляхом. За словами експерта, більшість харків’ян не зможе сплачувати суми, що майже дорівнюють щомісячному доходу. 

Крім того, правозахисник стверджує: на суми у платіжках вплине і те, що норми споживання у Харківській області завищено. Тому другий відповідач у позовах Михайла Гаєвського –  комунальне підприємство “Харківські теплові мережі”.

Також голова Чугуївської правозахисної групи Роман Лихачов подав до Окружного адміністративного суду Києва позов до Національної комісії про визнання протиправною та скасування постанови №583 “Про встановлення роздрібних цін на природний газ, що використовується для потреб населення”.

Лихачов зазначає, що підвищення тарифів спрямоване на збагачення власників енергогенеруючих та енергопостачаючих підприємстві, а прості громадяни не матимуть можливості сплачувати рахунки за новими тарифами.

Тому можна дійти до висновку, що постанова НКРЕКП обмежує моє право та право інших громадян нашої держави на достатній життєвий рівень“, – наголошує у позові правозахисник.

Він вважає підвищення тарифів неприпустимим і антинародним рішенням, розцінює його як прямий наступ держави на соціальні гарантії своїх громадян, порушення їх прав, зокрема, закріплених у ст. 22 Конституції України, в якій чітко зазначено, що конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter