Харківська міліція сфальшувала справу про наркоторгівлю

Дата: 26 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Фрунзенський райсуд Харкова відмовився визнавати 23-річного харків’янина, обвинуваченого у продажу метамфетаміну, винним за одним з двох епізодів кримінальної справи. У ході слідства з’ясувалося, що міліція сфальшувала оперативну інформацію і покази свідків.

Як повідомляє Харківська правозахисна група, підсудний півроку провів у СІЗО за звинуваченнями, одне з яких було необґрунтованим. Слідство звинуватило його за двома епізодами продажу наркотиків. При наявності другого епізоду йшлося вже про неодноразово скоєний злочин, що змінювало кваліфікацію і термін можливого покарання.

У матеріалах кримінального провадження була присутня версія про те, що хлопця спіймали під час оперативної закупівлі. Однак в суді виявилося, що у нього є алібі, які підтвердили одразу кілька свідків. З’ясувалося, що чоловік того дня перебував на роботі.

Правоохоронці не змогли підтвердити факт закупівлі – здійсненою, до речі, з порушенням Кримінально-процесуального кодексу. З двох понятих лише один підтвердив свою участь в оперативних діях, до того ж він виявився екс-співробітником міліції. Другий, що перебував на той момент в місцях позбавлення волі, від участі в судовому процесі відмовився.

Адвокат “Всеукраїнської мережі юридичної допомоги ВІЛ-позитивним і наркозалежним” Олександр Бишков, який захищав підсудного, зазначив: “Правоохоронці не зуміли довести винність хлопця, і тому суд прийняв абсолютно обґрунтоване, конституційне рішення про те, що сам підсудний не повинен доводити свою невинність, як це нерідко бувало раніше при розгляді справ про наркотики“.

17 березня 2015 року Фрунзенський райсуд Харкова змінив кваліфікацію звинувачення і виправдав підсудного по одному з епізодів, а по другому призначив умовний термін. Раніше підозрюваному загрожувало реальне тюремне ув’язнення.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: