Харківська міліція ігнорує заяву журналістки про погрози

Дата: 22 Квітня 2015
A+ A- Підписатися

Комітет Національної медіапрофспілки України засуджує бездіяльність харківської міліції у розслідуванні погроз на адресу харківської журналістки.

Як повідомляють у НМПУ, 17 квітня голові Харківського осередку Незалежної медіапрофспілки України та журналістці-розслідувальниці інтернет-порталу “СтройОбзор” Ользі Вдовенко у власному під’їзді погрожували через її професійну діяльність.

Коли журналістка ввечері поверталася додому, на неї чекав невідомий чоловік. Він сказав, що знаєде вона мешкає разом з дитиною, та погрожував: “Краще б ти більше не лізла туди, куди не треба“.

Наступного дня журналістка звернулась із заявою до районного відділку міліції. Але справу не внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) та порадили звернутися до дільничного.

Журналістка пов’язує ці погрози зі своєю професійною діяльністю, а саме з публікацією на міському інтернет-порталі матеріалів про будівництво, економіку міста, рішення міськради з питань землевідводів та можливі корупційні схеми в цій сфері.

За словами старшого юрисконсульта НМПУ, адвоката Олександра Тарасова, міліція протягом доби повинна була відкрити провадження за статтею 171 Кримінального Кодексу України (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) та внести справу до ЄРДР. При відмові ставити справу на облік правоохоронці мали впродовж наступної доби обґрунтувати причини такого рішення.

Бездіяльність міліції в частині розслідування злочину щодо журналістської діяльності має бути оскаржена до прокуратури. Ольга Вдовенко планує написати скаргу до районної прокуратури, а ми від імені НМПУ – до Генеральної прокуратури України. У дільничного немає оперативних можливостей у розслідуванні цієї справи. Такі порушення з боку міліції не можна залишати без уваги. Адже, сьогодні погрози, а завтра – вбивства“, – наголосив  Олександр Тарасов.

НМПУ заявляє про те, що відстоює неухильне дотримання професійних прав журналістів, гарантоване державою.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: