Харківщина: російські окупанти обстріляли психоневрологічний інтернат із 330 підопічними, постраждалих немає
На Харківщині російські війська обстріляли Оскільський психоневрологічний інтернат.
Про це повідомив очільник Харківської ОДА Олег Синєгубов.
![](https://zmina.info/wp-content/uploads/2022/03/275382193_332241385612028_3242494544988890071_n-e1646995416789.jpg)
Від 4 березня інтернат, що знаходиться за 40 кілометрів від Ізюму, фактично був відрізаний від евакуаційних шляхів до Харкова через розбомблений міст, що вів у бік міста. Єдиним шляхом для вивезення підопічних установи була дорога через Краматорськ на Донеччині.
11 березня російські війська прямим попаданням влучили у будівлю інтернату, де на цей момент перебувало 330 людей, з яких 50 є малорухомими, а 10 – пересуваються на кріслах колісних. До моменту ворожого обстрілу з установи в інший інтернат встигли евакуювати 73 людини.
![](https://zmina.info/wp-content/uploads/2022/03/275269687_332241248945375_1955914240392884847_n-e1646995540320.jpg)
Cнаряд потрапив в один з корпусів заввишки у 5 поверхів. Внаслідок цього зруйнованими залишились 2 та 3 поверхи. Також місцями відбулись займання.
“Це військовий злочин проти мирного населення, геноцид української нації!” – відреагував на ворожий обстріл Синєгубов.
![](https://zmina.info/wp-content/uploads/2022/03/275556387_332241305612036_398953561827908398_n-e1646995576294.jpg)
В момент обстрілу, як повідомили у ДСНС, підопічні та персонал інтернату були в укритті, а тому ніхто не постраждав.
Раніше директор Департаменту соціального захисту населення Харківщини Юрій Шпарага розповідав “Суспільному”, що окрім підопічних, в Оскільському психоневрологічному інтернаті перебувають понад 100 осіб персоналу. Вони змушені рубати дерева, аби розводити багаття, на якому готують їжу для підопічних. Нині, за даними ДСНС, персоналу в установі залишилось 30 осіб.