Грузія не бажає йти до Мавзолею, де Ленін лежить – посол

Дата: 06 Серпня 2015
A+ A- Підписатися

Грузія обрала НАТО, і за це “заплатила” Абхазією. Україна обрала Європейський Союз – і має конфлікт на сході країни. Ці конфлікти сталися через власний вибір кожної країни, вибір цінностей, вважає Надзвичайний і повноважний посол Грузії в Україні Міхеїл Уклеба.

Посол Грузії в Україні Міхеїл Уклеба. Фото – Ольги Юр, Центр інформації про права людини

До дня 7-ї річниці російської окупації грузинських територій – Абхазії та регіону Цхінвалі – посол зустрівся з журналістами й розповів, як він бачить окупацію в Україні та в Грузії. З місця події передає кореспондент Центру інформації про права людини.

За словами посла, агресія Російської Федерації була викликана наміром Грузії вступити до Організації Північноатлантичного договору (НАТО). “Росія хотіла, щоб ми змінили напрямок”, – сказав Міхеїл Уклеба. Але Грузія своїх намірів не змінила.

7 серпня 2008 року військові сили Російської Федерації окупували окремі території Грузії з метою захисту громадян Російської Федерації. Країна ж, яка перебуває у стані військового конфлікту, не може вступити до НАТО. У результаті втручання з боку Росії зруйновані сотні селищ, близько 300 тис. грузин були вимушені покинути свої домівки.

Численні випадки порушення свободи від тортур та жорстокого поводження, порушення права на свободу пересування та вибору місця проживання, незаконні затримання, а також тривалі випадки порушення права власності. Саме це зафіксовано у звітах Міністерства закордонних справ Грузії стосовно ситуації навколо забезпечення прав людини на окупованих територіях Грузії з січня по червень 2015 року.

Нині Росія має статус формального миротворця на окупованих територіях, і будь-які міжнародні наглядачі жодного разу не були допущені на окуповані території.

Також посол заявив, що володіє інформацією щодо розміщення на цих територіях важкого озброєння військових сил РФ.

За словами посла, Росія почала провокувати конфлікти на території Грузії ще на початку 90-х років, зіштовхуючи осетинський та грузинський народи. Пізніше Росія застосовувала методи економічної війни та займалася різноманітними провокаціями проти грузинської влади. Близько 2,5 тис. громадян Грузії були незаконно депортовані з території Російської Федерації.

Також Міхеїл Уклеба вважає, що після серпневих подій у Грузії у 2008 році Росія почала ретельно готуватися до війни з Україною. Україна хоч і відмовилася від вступу до НАТО, але також постраждала через свій європейський вибір. Підписання Угоди про асоціацію України з ЄС стало формальним приводом для несправедливої анексії Криму та розпалювання військового конфлікту на сході України.

Посол вважає, що конфлікти України і Грузії з Російською Федерацією сталися через власний вибір країни, вибір цінностей. “Ми маємо піти до Мавзолею, де Ленін лежить? Але ж ми хочемо піти туди, де живуть 28 цивілізованих країн, в ЄС”, – заявив Міхеїл Уклеба.

Щодо перспектив повернення окупованих територій посол зазначив, що Грузія наразі обрала позицію стратегічного терпіння та діє в рамках правового поля. “Відповідь Грузії – це успішність. Нереформована, корумпована країна не може відповісти на виклики, які ставить Росія. Нам потрібно дуже багато працювати над реформами. Це лише початок великого шляху. Успішність буде гарним прикладом для окупованих територій”, – сказав Міхеїл Уклеба. Посол також підкреслив схожість ситуації в Україні і Грузії та висловив сподівання, що Україна впорається з реформами і лише так зможе вийти з існуючого конфлікту.

Фото з виставки, присвяченій 7-й річниці окупації Грузії

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: