Група журналістів стала “Людиною року” за версією Time: хто вони?

Дата: 11 Грудня 2018
A+ A- Підписатися

Американський журнал Time назвав “Людиною року” журналіста Джамаля Хашоггі, якого вбили в посольстві Саудівської Аравії в Стамбулі, розстріляну редакцію американського видання The Capital Gazzete, журналістів Reuters Ко Ва Лона і його колегу До К’я Со Оо, яких засудили у М’янмі на сім років в’язниці, та опозиційну журналістку Марію Рессу з Філіппін, яку влада судить за нібито несплату податків.

Історії журналістів видання опублікувало у себе на сайті.

Джамаль Хашоггі

На початку жовтня саудівський журналіст Джамаль Хашоггі зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Тоді про це повідомила його наречена, яка прийшла разом з ним і не дочекалася його повернення.

Він писав для американського видання Washington Post критичні матеріали про політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджував переслідування владою інакодумців у країні. Спочатку влада королівства наполягала на тому, що Хашоггі вийшов із консульства живим, проте потім визнала, що журналіста вбили всередині будівлі. Генпрокурор Саудівської Аравії пізніше заявив, що вбивство Хашоггі було навмисним.

За інформацією прокуратури Туреччини, Хашоггі задушили відразу після того, як він увійшов до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі, після цього його тіло розчленували.

Номер газети The Capital Gazzete із заголовком про розстріл журналістів 

Редакція The Capital Gazzete

Редакція видання розташована в американському штаті Меріленд. У червні цього року до будівлі, де працювали журналісти, увірвався 38-річний Джерод Рамос та розстріляв з рушниці п’ятьох людей. У 2011 році Capital Gazette написала про кримінальну справу про переслідування, порушену щодо Рамоса. Він надсилав образи і погрози в інтернеті жінці, з якою вчився в коледжі. Чоловік подав позов про наклеп, але не зміг довести, що в матеріалі міститься неправдива інформація. Після цього він судився з виданням, але програв справу.

Ко Ва Лон та До К’я Со Оо

Двох журналістів Ко Ва Лона і його колегу До К’я Со Оо затримали в М’янмі ще в грудні минулого року. Вони висвітлювали в країні геноцид мусульманської народності рохінджа. Наприкінці 2017-го понад 600 тисяч представників народності покинули штат Ракхайн у М’янмі через переслідування.

Затримання журналістів неодноразово засуджували у США, Канаді, Великобританії та інших країнах. Не менше критики викликав судовий процес: уперше з родичами затримані змогли побачитися через декілька тижнів після затримання і тільки в залі суду.

Ко Ва Лона і До К’я Со Оо визнали винними в порушенні закону про держтаємницю та відправили за ґрати на сім років.

Марія Ресса

Філіппінка Марія Ресса створила сайт Rappler у 2012 році. Видання спеціалізується на журналістських розслідуваннях та займає критичну позицію щодо президента країни. Журналісти медіа неодноразово критикували методи, якими проводиться оголошена на Філіппінах кампанія “Війна з наркотиками”. Одним з останніх матеріалів на сайті стало інтерв’ю з “народними месниками”, які отримували гроші від поліції за вбивства наркоторговців.

Проти журналістки висунули звинувачення в ухиленні від сплати податків. Ці обвинувачення загрожують виданню великим штрафом, а Рессі – позбавленням волі на строк до десяти років. Журналістка заперечує звинувачення на свою адресу та вважає їх політично мотивованими.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter