Громадськість закликала депутатів не дискримінувати переселенців на виборах

Дата: 02 Жовтня 2015
A+ A- Підписатися

Громадські організації закликали владу не допустити дискримінації переселенців та надати їм право обирати представників місцевого самоврядування.

Держава та політичні суб’єкти недостатньо усвідомлюють вразливість переселенців і не урівнюють українців у праві голосу, йдеться у зверненні до президента Петра Порошенка, спікера Верховної Ради Володимира Гройсмана та голови парламентського комітету з питань правової політики та правосуддя Руслана Князевича.

Правозахисники та аналітики вважають, що участь переселенців у виборчому процесі має розцінюватися як дієвий спосіб їхньої інтеграції в суспільство.

“Якщо ВПО не братимуть участі в місцевих виборах, і не стануть суб’єктами місцевої політики, то вони не можуть розраховувати на реальне вирішення своїх нагальних проблем, які залежать від поточної та стратегічної діяльності органів місцевого самоврядування України”, – йдеться у відкритому зверненні.

Експерти закликали депутатів підтримати законопроект №2501а-1, який дасть можливість переселенцям голосуват на місцевих виборах 25 жовтня.

“Законопроектом пропонується передбачити, що внутрішньо переміщені особи мають право голосувати за адресою фактичного проживання, зазначеною у довідці про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, після подання відповідної заяви. Таку заяву необхідно подати особисто до органу ведення Реєстру виборців, який відповідає за внесення змін до електронної бази даних”, – пояснюється у зверненні.

Звернення підписали такі правозахисні, аналітичні та громадські організації, як “Восток SOS”, “Кримські біженці”, Всеукраїнська Організація у справах вимушених переселенців, “Право на захист”, “Крим SOS”, “Кримська Діаспора”, “ОПОРА”, “Сила Майбутнього” та інші.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: