Громадськість закликає заслухати звіт ТСК з нападів на активістів 11 липня

Дата: 10 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Громадські організації закликають народних депутатів внести до порядку денного і заслухати 11 липня звіт парламентської тимчасової слідчої комісії з розслідування нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів.

 

Про це йдеться в заяві, яку підписали вже понад 30 громадських організацій, зокрема Центр прав людини ZMINA.

У заяві нагадують, що ТСК завершила роботу ще в травні. Проєкт звіту та рекомендації має затвердити Верховна Рада більшістю голосів. 

“Саме в разі затвердження звіту рекомендації ТСК з усунення недоліків у розслідуваннях атак на активістів мають шанс перетворитися на конкретні нормативно-правові акти та дієві виконавчі рішення”, – йдеться в заяві. 

Проте, на думку її авторів, існує великий ризик, що звіт ТСК так і залишиться “проєктом” без жодних наслідків та висновків, тобто його не буде заслухано і проголосовано.

“Якщо депутати не затвердять звіт ТСК, її роботу буде нівельовано, напрацювання – знищено і жодних наслідків для тих, хто саботував розслідування нападів на активістів, не настане”, – наголошується в заяві. 

Її автори переконані, затвердження звіту ТСК може зрушити з мертвої точки нерозслідувані напади та заморожені справи. 

“Суспільство має знати, чому не розкриті злочини проти громадських діячів, чому розслідування замовних вбивств активістів – провалені, хто несе за це відповідальність та що треба зробити, аби терор громадянського суспільства нарешті припинився”, – акцентується в заяві. 

Серед підписантів заяви: ГО “Правозахисна Ініціатива”, Центр громадянських свобод, Громадська організація “МАРТ”, Центр прав людини ZMINA, Лабораторія законодавчих ініціатив, Українська школа політичних студій, Центр протидії корупції, Рух “Сильні громади”, ВГО “Автомайдан”, ГО “Центр політико-правових досліджень”, ВМГО “Фундація регіональних ініціатив”, Українська Гельсінська спілка з прав людини, NGO Centre UA тощо. 

Нагадаємо, голова ТСК Борислав Береза просив заслухати звіт 21 червня.

ТСК “для розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів” створили 6 листопада 2018 року. В лютому роботу комісії було продовжено ще на три місяці.

За час своєї роботи, крім засідань у Києві, ТСК виїжджала до Херсона, Одеси, Сєвєродонецька та Харкова.

Правозахисники протягом 2018 року зафіксували більш ніж пів сотні нападів на громадських активістів по всій Україні. З початку 2019 року ще 23 напади правозахисники напади кваліфікували як “політично мотивовані“.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: