Громадськість Одеси вимагає від керівництва країни “зупинити терор” щодо місцевих активістів

Дата: 24 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

Низка політичних партій, громадських організацій та ЗМІ вимагають від керівництва держави та силових відомств вжити негайних заходів через серію нападів на одеських активістів.

Про це йдеться у їхній спільній заяві від імені “громадянського суспільства Одеси”.

Так, від президента Петра Порошенка автори заяви вимагають негайно обговорити ситуацію в Одесі на позачерговому засіданні РНБО, а також створити єдиний штаб щодо контролю за розслідуванням усіх фактів нападу на журналістів та активістів.

Від міністра внутрішніх справ, голови Служби безпеки України та генпрокурора громадськість вимагає звільнити обласних керівників їхніх відомств – начальника ГУ Нацполіції в Одеській області Дмитра Головіна та його заступників, керівника обласного СБУ Олександра Довженка та прокурора Одещини Олега Жученка з заступниками.

Від Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової громадськість хоче почути доповідь щодо стану справ у Одеській області з приводу дотримання прав журналістів, громадських активістів та розслідування відповідних кримінальних проваджень.

Від Верховної Ради вони вимагають створення спеціальної слідчої комісії щодо ситуації в Одесі. Окремо активісти просять парламентський комітет з питань законодавчого забезпечення діяльності правоохоронних органів та з питань прав людини провести виїзне засідання в Одесі.

Як пояснюють підписанти звернення, ці вимоги продиктовані “відсутністю належного розслідування” численних нападів на членів громадських організацій, журналістів та правозахисників, “кричущою бездіяльністю” місцевого керівництва Нацполіції, СБУ та прокуратури, “системним ігноруванням” силовими відомствами проявів “підтримки антиукраїнських настроїв” з боку міської влади та особисто міським головою Одеси Геннадієм Трухановим, а також його імовірної співпраці з “представниками злочинних організацій Володимиром Галантерніком та Олександром Ангертом” тощо.

Станом на ранок 24 вересня заяву підписало 7 партій, серед яких одеський осередок “Сапомопочі”, “Сила людей”, “Громадянська позиція”, “Рух нових сил”, “Народний рух України”, “Національний корпус”, “ДемАльянс”.

Також серед підписантів тридцять громадських організацій та рухів і п’ять медіаорганізацій.

Нагадаємо, 22 вересня увечері в центрі Одеси стріляли в місцевого громадського активіста, керівника одеського міського осередку партії “Сила людей” Олега Михайлика. Він пережив клінічну смерть.

Народний депутат Мустафа Найєм заявив, що з літа 2017-го в Одесі вже постраждало чотирнадцять активістів. Найєм також виловив необхідність терміново обговорити ситуацію в Одесі на засідання в РНБО та в парламенті.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: