Громадські активісти вчитимуть уряд виконувати стратегію у сфері прав людини

Дата: 20 Липня 2016
A+ A- Підписатися

Найближчим часом має відбутись спільна нарада за участі представників офісу омбудсмана, громадської платформи та уряду з приводу виконання Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини.

Про це  Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська заявила під час зустрічі з міжнародними експертами, які беруть участь у засіданні діалогу з прав людини між Україною та Європейським Союзом, повідомили в прес-службі омбудсмена.

“Моніторинг стану виконання положень Національної стратегії у сфері прав людини і Плану дій показав розбіжності в розумінні змісту окремих стратегічних напрямів цих документів органами виконавчої влади та представниками громадянського суспільства. Враховуючи нашу спільну зацікавленість у підвищенні гарантій захисту прав людини в Україні, я звернулась до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з пропозицією провести спільну нараду для надання кваліфікованої експертної допомоги уряду і сприяння у виконанні положень стратегії. Ми вже отримали позитивну відповідь, найближчим часом така зустріч відбудеться, і ми очікуємо на проведення конструктивної дискусії. Також ми надіслали прем’єр-міністру для ознайомлення примірник звіту за результатами імплементації Нацстратегії за І квартал 2016 року”, – зазначила Валерія Лутковська.

Лутковська розповіла експертам ЄС про механізм моніторингу, організований Уповноваженим з прав людини та Українською Гельсінською спілкою з прав людини за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Під час обговорення проблем внутрішньо переміщених осіб Уповноважений акцентувала, насамперед, на дотриманні соціально-економічних прав ВПО, зокрема виплати пенсій, здійснення інших соціальних виплат, а також повноцінної інтеграції внутрішніх переселенців в територіальні громади у місцях їхнього переселення.

Під час зустрічі було наголошено на необхідності невідкладного внесення змін до законодавства у сфері доступу до публічної інформації, зокрема щодо зміцнення інституційної спроможності омбудсмана. Йшлося про усунення недоліків у законі “Про доступ до публічної інформації”, у Кодексі про адміністративні правопорушення та інших законодавчих і нормативних актах з метою створення дійсно ефективного механізму реагування на скарги про порушення Закону України “Про доступ до публічної інформації”.

На переконання Уповноваженого, такий удосконалений механізм сприятиме якнайширшому залученню представників громадянського суспільства до контролю за виконанням вимог законодавства у цій сфері.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: