Громадське показало докази існування таємної тюрми СБУ

Дата: 16 Березня 2018
A+ A- Підписатися

Ізолятор Харківського управління Служби безпеки України впродовж 2014-2016 років використовувався в якості таємної тюрми, де без суду та слідства утримувалися прибічники так званих ЛНР і ДНР.

Про це в розслідуванні Громадського “Таємний ізолятор СБУ” розповіли п’ятеро колишніх в’язнів харківського ізолятору Микола Вакарук, Костянтин Безкоровайний, Віктор Ашихмін, Юрій Ілюхін та Юрій Тищенко.

“Вони розповіли про деталі тюремного побуту, які неможливо було дізнатися із відкритих джерел. Наприклад, дірка в полікарбонаті на вікні 1-ї і 3-ї камер, яку, як вони стверджують, самі продерли, щоб дивитися, що відбувається у дворику СБУ. Або вмикачі/вимикачі витяжки в кінці коридору ізолятора, які з’єднані з кнопками виклику охорони”, – пояснили в Громадському.

В СБУ факт утримання людей без суду та слідства заперечують. Голова відомства Василь Грицак уважає, що піднімати тему “таємних тюрем СБУ” — це “лити воду на млин ворога”.

“На прохання міжнародних правозахисних організацій військова прокуратура порушила справу за фактом незаконного утримування людей. Лише Костянтина Безкоровайного визнали потерпілим. Інші не отримали жодного статусу”, – зазначили автори розслідування.

В січні 2018 року стало відомо, що порушену раніше справу закрили ще в березні 2017 року за відсутністю складу злочину.

“На відміну від псевдореспублік ДНР та ЛНР, Україна — як правильно сказав Василь Грицак — правова держава. А правова держава не може порушувати ані власний, ані міжнародні закони”, – зауважили на Громадському та наголосили, що українська влада повинна розслідувати факт існування таємних місць утримання.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: