Громадське оскаржуватиме рішення суду про шкоду репутації ультраправим з С14

Дата: 08 Серпня 2019
A+ A- Підписатися

Громадське телебачення оскаржуватиме рішення Господарського суду Києва, який задовольнив позов ультраправої організації С14 щодо захисту їх честі, гідності та ділової репутації через публікацію, де журналісти назвали їх неонацистами. 

Про це  журналісти видання повідомили у своєму зверненні, розповсюдженому серед ЗМІ.

Члени С14 під час погрому ромського табору на Лисій горі у Києві

Вони зауважили, що суд не проводив експертизу і не розглядав питання, чи є С14 неонацистською організацією. Предметом суперечки було те, чи Громадське завдало шкоди репутації праворадикалів.

“Громадське не погоджується з таким рішенням і оскаржуватиме його. Нашу думку щодо орієнтації С14 сформували конкретні факти, які нікуди не поділися. Редакція відмовляється підміняти поняття і продовжить називати речі своїми іменами, а подібне рішення вважає тривожним сигналом щодо становища свободи слова в Україні”, – йдеться у звернені. 

Головна редакторка видання Ангеліна Карякіна додає, що рішення суду суперечить не тільки судовій логіці, але є й небезпечним прецедентом для інших українських медіа:

“Громадське несе відповідальність за свої матеріали, посилаючись на закони, експертні думки і усталену практику, тому, звичайно, ми будемо оскаржувати це рішення в усіх інстанціях, ми переконані у своїй правоті і професійності”.

Як відомо, 6 серпня Господарський суд Києва задовольнив позов ультраправої організації С14 проти Громадського телебачення через публікацію, в якій С14 характеризується як “неонацистська” організація. Позов “на захист честі, гідності та ділової репутації” проти журналістів видання ультраправі подали ще наприкінці минулого року

Центр прав людини ZMINA докладно пояснював, чому молодиків, причетних до погромів ромських таборів, нападів на активістів та зривів правозахисних акції, можна називати неонацистами

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: