Google розробив додаток, який допоможе “бачити” людям з вадами зору

Дата: 15 Березня 2019
A+ A- Підписатися

Компанія Google розробила спеціальний додаток, який допоможе людям з вадами зору дізнаватися про об’єкти навколо. 

Про це повідомляє Platforma.

Додаток, який розробники назвали Lookout, вміє зчитувати об’єкти, текст, знаки, штрих-коди й гроші та має три режими роботи – дослідження, шопінг та читання.

В основному режимі (дослідження), як повідомляють журналісти, він використовує дані з камери для розпізнавання об’єктів перед пристроєм у реальному часі. Він уміє називати об’єкти, подавати звукові та піктографічні сигнали про них, а також указувати до них напрямок. У режимі шопінгу Lookout розпізнає штрих-коди та цінники, а в режимі зчитування тексту він розрізняє не об’єкти, а текст на них і відразу ж його озвучує. Користувачі можуть налаштувати, наскільки детально алгоритми описуватимуть об’єкти в кадрі.

Щоб використовувати додаток, людям з вадами зору треба буде розмістити смартфон так, щоб основна камера була спрямована в бік об’єктів, які потрібно ідентифікувати. Управляти додатком, як розповіли розробники, можна за допомогою жестів на сканері відбитків пальців. У Google зазначили, що результати роботи Lookout поки що не завжди будуть “ідеальними на 100%”, і попросили користувачів давати зворотний зв’язок.

Раніше Google випустила два додатки для людей з порушеннями слуху. Вони переводять мовлення оточення в текст на екрані в режимі реального часу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: