Голову Антикорупційного Бюро обирають з порушеннями

Дата: 02 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Рішення з відбору голови Національного Антикорупційного Бюро Конкурсною комісією можна буде оскаржити в суді через те, що конкурсна комісія розглядає документи учасників, які не можуть претендувати на цю посаду.

Про це стверджують представники антикорупційних організацій – зокрема, “Центру протидії корупції“.

Так, наприклад, кандидат на посаду Директора, колишній грузинський посадовець Давід Сакварелідзе під час першого туру співбесід на посаду директора НАБ не підтвердив своє володіння українською мовою, що є однією з вимог згідно з українським законодавством. Попри це його кандидатуру було розглянуто та обрано до списку претендентів на другий тур співбесід.

У разі, якщо він стане одним з трьох кандидатів, які пропонуватимуться Комісією Президенту, існує великий ризик оскарження рішення комісії у суді“, – стверджує Віталій Шабунін, голова правління “Центру протидії корупції”. 

Він нагадав, що вже є прецедент – випадок з відбором директора “Укрзалізниці”, коли один з претендентів оскаржив рішення через незначне порушення законодавства в Дніпропетровському окружному адміністративному суді, заблокувавши конкурс та всі призначення. Він зазначає, що комісія з відбору директора бюро має усвідомлювати відповідальність за незначні порушення законодавства, що можуть призвести до оскарження та блокування призначення директора бюро.

Також представники громадськості зазначають, що потрібно оприлюднювати на сайті адміністрації президента протокол поіменного голосування конкурсної комісії щодо тієї чи іншої кандидатури. 

Члени комісії під час проведення інтерв’ю ставлять собі в своїх записах бали, які потім окремо публічно не озвучуються. Так, наприклад, в Комісії існували серйозні питання до декларації прокурора Анатолія Матіоса. Тим не менше, він пройшов до другого туру, хоча комісія не озвучила поіменно, хто саме з її членів підтримав цю кандидатуру“, – зазначає Ярослав Юрчишин, член правління Transparency International Україна.

Наступне засідання Конкурсної комісії має відбутися 2 березня, а 2-й тур співбесід відбудеться 3 та 4 березня. 

Нагадаємо, голова правління Transparency International Ukraine Андрій Марусов раніше заявив, що процедура звільнення директора Національного Антикорупційного Бюро не сприяє його неупередженості. Впливати на його відставку може і президент, і парламент, і це робить його фігурою не стовідсотково незалежною, вважає Марусов. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: